نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اعزام اولین کاروان ازدواج دانشجویی به مشهد مقدس

معاون فرهنگی سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: فردا اولین کاروان ازدواج دانشجویی به مشهد مقدس اعزام می‌شود.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین قریشی ضمن اعلام خبر فوق گفت: با حضور اولین کاروان دانشجویان در روز سوم بهمن ماه ۹۳ در مشهد مقدس، مراسم هجدهمین دوره ازدواج دانشجویی آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: در این مراسم دانشجویان ضمن حضور در بارگاه نورانی حضرت ثامن الحجج با قرائت میثاق نامه دانشجویی از سخنرانی اساتید گرانقدر بهره مند خواهند شد.

همچنین طبق سنوات گذشته کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های خانواده توسط اساتید کشوری برگزار می‌شود.

قریشی با اشاره به استقبال زیاد دانشجویان از طرح ازدواج دانشجویی در سال ۹۳ بیان کرد: این دوره از مراسم ازدواج دانشجویی با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته و با حضور ۳۶ هزار زوج دانشجو برگزار خواهد شد.

وی افزود: پیش بینی شده است در این دوره ۳۵ کاروان دانشجویی از سوم بهمن ماه تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده در مشهد حضور پیدا کنند.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اظهار کرد: طبق برنامه ریزی ستاد، مراسم کارگاه‌های آموزشی در حوزه مهارت‌های زندگی، ارتباطات زناشویی و مدیریت خانواده ویژه شرکت کنندگان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ماوا، قریشی با اشاره به فرهنگ سازی این طرح پیرامون جوانب مختلف یک ازدواج بیان کرد: بر اساس آمارهای موجود مهریه بیش از ۳۵۰۰ دانشجوی شرکت کننده در این دوره زیر ۱۴ سکه، نزدیک به ۵۰۰۰ نفر زیر ۱۱۰ سکه و ۳۸ نفر بدون سکه تعیین شده است.

وی همچنین ازدواج‌های دانشجویی را از پایدار ترین ازدواج‌ها دانست و افزود: طی پیمایش‌های انجام شده و بررسی آمارهای موجود میزان پایداری ازدواج دانشجویان، بر اساس اطلاعات زوج‌هایی که دو تا پنج سال از زندگی آنها می‌گذرد بیش از ۹۵ درصد بوده و که آمار بسیار خوبی در مقایسه با سایر اقشار جامعه به حساب می‌آید.

قریشی به دوره‌های مجازی آموزشی زوج‌های دانشجو نیز اشاره و اظهار کرد: دوره‌های مجازی آموزش زوج‌ها همزمان با این سفرها از سوی مرکز آموزش مجازی نهاد در حال اجرا است که علاقمندان می‌توانند جهت ثبت نام این دوره‌ها به سایت نهاد مراجعه کنند.

وی افزود: در دوره‌های مجازی آموزشی نیز جوایزی از قبیل سهمیه سفر عمره مفرده، تبلت و جوایز نقدی برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ابراز امیدواری کرد که با عنایت حضرت حق و فرهنگسازی و گسترش روحیه قناعت و آگاهی افزایی، بتوان ازدواج‌های پایدار فراوانی را در میان قشر دانشجویان مشاهده نمود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم