www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اعتصاب ۲۰ دانشگاه در ایالت سند پاکستان

فدراسیون انجمن کارکنان دانشگاهی دانشگاه‌های پاکستان (FAPUASA)‌ از اعتصاب در ۲۰ دانشگاه بخش عمومی این کشور خبر داد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این اعتصاب در اعتراض به آگهی استخدام منتشر شده از سوی وزیر اعلای ایالت سند صورت گرفته است. وزیر اعلای ایالت سند با انتشار آگهی از علاقه‌مندان دعوت کرده بود برای به دست گرفتن پست‌های حیاتی اقدام کنند که بنابر اعلام FAPUASA این اقدام روند فعالیت و حدود اختیارات سندیکای دانشگاه‌ها را مختل می‌کند.

مجلس ایالت سند در سال ۲۰۱۳ میلادی با صدور قطعنامه‌ای، آیین‌نامه دانشگاه «سند» را اصلاح کرده و اختیار تعیین رئیس،‌ مدیر مالی و امور اداری این دانشگاه را از سندیکا سلب کرده و در اختیار وزیر اعلای ایالت سند گذاشته بود. به همین منظور FAPUASA‌ با انتشار اطلاعیه رسمی با این اقدام مخالفت کرده و خواستار رسیدگی به این مسئله شد. اما وزیر اعلای سند بدون توجه به اعتراضات با انتشار آگهی استخدام از علاقه‌مندان خواست تا برای احراز پست‌های مهم دانشگاهی اقدام کنند که این مسئله باعث عصبانیت FAPUASA ‌ شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتیزنیوز، فدراسیون انجمن کارکنان دانشگاهی دانشگاه‌های پاکستان تهدید کردند ۲۰ دانشگاه ایالت سند تا زمان رسیدگی به خواسته‌هایشان به اعتصاب ادامه خواهند داد. آنها خواهان اتخاذ تصمیماتی هستند تا مطمئن شوند سندیکا همچنان اختیار اداره دانشگاه‌ها را برعهده دارد. در همین رابطه مسئولان FAPUASA‌ با برگزاری نشست‌های خبری قصد دارند سایر اعضا را به ادامه اعتراض تا زمان لغو تصمیم مجلس ایالت سند ترغیب کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم