نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اضطراب، احساس غربت و شکست عشقی،بیشترین عامل مراجعه دانشجویان به مرکز مشاوره

رییس مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه شاهرود با بیان اینکه اضطراب و اختلالات خلقی، احساس غربت و شکست عاطفی و عشقی،بیشترین عامل مراجعه دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود به مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه بوده است، گفت: طی سال جاری حدود ۴۰۰ دانشجو به این مرکز مراجعه و از خدمات آن برخوردار شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه سمنان،حسین خادمیان با بیان اینکه ۴۰۰ دانشجو طی سال جاری از خدمات مرکز مشاوره این دانشگاه استفاده کرده اند افزود: علاوه بر آن ۸۰۰ جلسه مشاوره ای و روانپزشکی نیز در این دانشگاه برگزار شده است.

وی تصریح کرد: طبق بررسی های که تاکنون انجام شده، بالاترین تعداد مراجعین به این مرکز مربوط به اختلالات خلقی، اضطرابی، احساس غربت، شکت عاطفی و عشقی، مشکلات تحصیلی نظیر افت تحصیلی، عدم علاقه به رشته و مشروطی بوده است.

خادمیان، مشاوره های خانوادگی، پیش از ازدواج، روان درمانی، روان پزشکی، روا ن سنجی و مشاوره های شغلی، تحصیلی به صورت فردی و گروهی را از خدمات مرکز مشاوره دانشگاه شاهرود برشمرد.

رییس مرکز مشاوره دانشگاه افزود: خدمات گروهی مرکز به صورت کارگاهی و در حوزه مهارت های زندگی، مهارت های انتخاب همسر و آموزش پیش از ازدواج، کارگاه های مدیریت مطالعه و برنامه ریزی، کارگاه های آشنایی با آسیب های دوره دانشجویی، بهداشت باروری ویژه متاهلین، بهداشت تغذیه و بیمارهای رفتاری مثل اعتیاد و ایدز برگزار می شود.

وی برگزاری همایش آسیب شناسی ایدز، اجرای طرح پایش سلامت روان و جستمانی دانشجویان جدیدالورود، برگزاری کارگاه تربیت مدرس آموزش های مهارت های زندگی برای مشاورین خود مرکز، نشست روسای مراکز مشاوره، بازدید از خوابگاه ها و توزیع و تکثیر بروشورهای مختلف حوزه روانشناسی را از دیگر فعالیت های مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه شاهرود طی سال جاری ذکر کرد.

خادمیان گفت: طرح همایش ملی اعتیاد، طرح پایش سلامت جسمانی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه، طرح ارتقای ایمنی در آزمایشگاه و کارگاه ها، ایجاد بانک اطلاعاتی شغلی و تحصیلی از دانشجویان و پیگیری روند آموزشی دانشجویان مشروطی از جمله برنامه هایی است که در صورت تصویب در شورای سیاست گذاری دانشگاه، سال آینده اجرا می شود.

رییس مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه شاهرود در بخش دیگری اظهار داشت: ۱۲ مشاوره با گرایش ها و تخصص های مختلف روانشناسی، خانوادگی، شخصیت، شغلی و تحصیلی، روان سنجی و بالینی و یک پزشک و یک روانپزشک همه روزه به جز روزهای تعطیل در این مرکز آماده خدمات رسانی به مراجعین هستند.

وی اضافه کرد: مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه شاهرود با دو شعبه مرکزی در دانشگاه، دو دفتر در خوابگاه برادران و یک دفتر نیز در خوابگاه خواهران هفت تیر شاهرود به دانشجویان خدمات مشاوره ای ارایه می دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم