نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اضطراب، احساس غربت و شکست عشقی،بیشترین عامل مراجعه دانشجویان به مرکز مشاوره

رییس مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه شاهرود با بیان اینکه اضطراب و اختلالات خلقی، احساس غربت و شکست عاطفی و عشقی،بیشترین عامل مراجعه دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود به مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه بوده است، گفت: طی سال جاری حدود ۴۰۰ دانشجو به این مرکز مراجعه و از خدمات آن برخوردار شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه سمنان،حسین خادمیان با بیان اینکه ۴۰۰ دانشجو طی سال جاری از خدمات مرکز مشاوره این دانشگاه استفاده کرده اند افزود: علاوه بر آن ۸۰۰ جلسه مشاوره ای و روانپزشکی نیز در این دانشگاه برگزار شده است.

وی تصریح کرد: طبق بررسی های که تاکنون انجام شده، بالاترین تعداد مراجعین به این مرکز مربوط به اختلالات خلقی، اضطرابی، احساس غربت، شکت عاطفی و عشقی، مشکلات تحصیلی نظیر افت تحصیلی، عدم علاقه به رشته و مشروطی بوده است.

خادمیان، مشاوره های خانوادگی، پیش از ازدواج، روان درمانی، روان پزشکی، روا ن سنجی و مشاوره های شغلی، تحصیلی به صورت فردی و گروهی را از خدمات مرکز مشاوره دانشگاه شاهرود برشمرد.

رییس مرکز مشاوره دانشگاه افزود: خدمات گروهی مرکز به صورت کارگاهی و در حوزه مهارت های زندگی، مهارت های انتخاب همسر و آموزش پیش از ازدواج، کارگاه های مدیریت مطالعه و برنامه ریزی، کارگاه های آشنایی با آسیب های دوره دانشجویی، بهداشت باروری ویژه متاهلین، بهداشت تغذیه و بیمارهای رفتاری مثل اعتیاد و ایدز برگزار می شود.

وی برگزاری همایش آسیب شناسی ایدز، اجرای طرح پایش سلامت روان و جستمانی دانشجویان جدیدالورود، برگزاری کارگاه تربیت مدرس آموزش های مهارت های زندگی برای مشاورین خود مرکز، نشست روسای مراکز مشاوره، بازدید از خوابگاه ها و توزیع و تکثیر بروشورهای مختلف حوزه روانشناسی را از دیگر فعالیت های مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه شاهرود طی سال جاری ذکر کرد.

خادمیان گفت: طرح همایش ملی اعتیاد، طرح پایش سلامت جسمانی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه، طرح ارتقای ایمنی در آزمایشگاه و کارگاه ها، ایجاد بانک اطلاعاتی شغلی و تحصیلی از دانشجویان و پیگیری روند آموزشی دانشجویان مشروطی از جمله برنامه هایی است که در صورت تصویب در شورای سیاست گذاری دانشگاه، سال آینده اجرا می شود.

رییس مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه شاهرود در بخش دیگری اظهار داشت: ۱۲ مشاوره با گرایش ها و تخصص های مختلف روانشناسی، خانوادگی، شخصیت، شغلی و تحصیلی، روان سنجی و بالینی و یک پزشک و یک روانپزشک همه روزه به جز روزهای تعطیل در این مرکز آماده خدمات رسانی به مراجعین هستند.

وی اضافه کرد: مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه شاهرود با دو شعبه مرکزی در دانشگاه، دو دفتر در خوابگاه برادران و یک دفتر نیز در خوابگاه خواهران هفت تیر شاهرود به دانشجویان خدمات مشاوره ای ارایه می دهد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم