نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اصفهان؛ شهری با بیش از ۳۵ هزار دانشجو

رییس دانشگاه اصفهان با بیان اینکه اصفهان شهر علم است، افزود: این دانشگاه بیش از ۲۰ هزار دانشجو و مدرس دارد و دانشگاه علوم پزشکی نیز ۱۵ هزار دانشجو در خود جای داده است که در کنار هم یک شهر علمی با بیش از ۳۵ هزار دانشجو را تشکیل می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، هوشنگ طالبی در جشن دانشجویان جدید الورود سال ۹۴-۹۳، با بیان اینکه دانشگاه اصفهان از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور است و ۶۸ سال فعالیت داشته و دارد، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۲۰ هزار دانشجو در استان اصفهان مشغول به تحصیل هستند که در بیش از ۱۶۰ واحد مرکز آموزش عالی استان تحصیل می‌کنند، البته استان اصفهان از لحاظ مراکز آموزش عالی رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: بزرگانی از دانشگاه اصفهان فارغ التحصیل شده‌اند که در شهر و کشور خود زبانزد هستند و امیدواریم دانشجوهای جدید نیز در آینده به مردم و کشور خدمت کنند و مایه افتخارآفرینی این مملکت باشند.

رییس دانشگاه اصفهان تصریح‌کرد: ۱۵۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی، ۱۸۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و ۵۰۰ دانشجو برای دکترا در این دانشگاه پذیرفته شده‌اند که جمعاً بالغ بر ۳۸۰۰ دانشجو هستند.

طالبی گفت: این دانشجویان جدیدالورود سختی و اضطراب زیادی برای ورود به دانشگاه داشتند و با پشت سر گذاشتن این سختی‌ها توانسته‌اند وارد دانشگاه اصفهان شوند، اما نباید در سختی‌های قبلی خود باقی بمانند و فکر کنند اکنون زمان استراحت است، چرا که اکنون مسیر جدیدی پیش روی آن‌ها قرار گرفته و باید در این راه سختی‌های زیادی را متحمل شوند و دو چندان تلاش کنند.

رییس دانشگاه اصفهان با اشاره به اینکه دانشگاه و دانشجویان هرکدام وظایفی دارند، گفت: وظیفه دانشگاه برای بهبود تحصیلات دانشجویان، فراهم کردن امکانات مناسب و وظیفه دانشجویان استفاده خوب از این امکانات است و اگر این‌ها مورد استفاده دانشجویان قرار نگیرد، به نوعی کفران نعمت است.

طالبی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه اصفهان، دکترها و مهندسان آینده این کشور هستند، خاطرنشان‌کرد: امیدوارم شما به نحو احسن از امکانات این دانشگاه استفاده کنید و ما از هیچ خدمتی دریغ نمی‌کنیم تا در آینده با خاطرات خوش از این دانشگاه فارغ ‌التحصیل شوید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم