نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اصفهان؛ شهری با بیش از ۳۵ هزار دانشجو

رییس دانشگاه اصفهان با بیان اینکه اصفهان شهر علم است، افزود: این دانشگاه بیش از ۲۰ هزار دانشجو و مدرس دارد و دانشگاه علوم پزشکی نیز ۱۵ هزار دانشجو در خود جای داده است که در کنار هم یک شهر علمی با بیش از ۳۵ هزار دانشجو را تشکیل می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، هوشنگ طالبی در جشن دانشجویان جدید الورود سال ۹۴-۹۳، با بیان اینکه دانشگاه اصفهان از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور است و ۶۸ سال فعالیت داشته و دارد، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۲۰ هزار دانشجو در استان اصفهان مشغول به تحصیل هستند که در بیش از ۱۶۰ واحد مرکز آموزش عالی استان تحصیل می‌کنند، البته استان اصفهان از لحاظ مراکز آموزش عالی رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: بزرگانی از دانشگاه اصفهان فارغ التحصیل شده‌اند که در شهر و کشور خود زبانزد هستند و امیدواریم دانشجوهای جدید نیز در آینده به مردم و کشور خدمت کنند و مایه افتخارآفرینی این مملکت باشند.

رییس دانشگاه اصفهان تصریح‌کرد: ۱۵۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی، ۱۸۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و ۵۰۰ دانشجو برای دکترا در این دانشگاه پذیرفته شده‌اند که جمعاً بالغ بر ۳۸۰۰ دانشجو هستند.

طالبی گفت: این دانشجویان جدیدالورود سختی و اضطراب زیادی برای ورود به دانشگاه داشتند و با پشت سر گذاشتن این سختی‌ها توانسته‌اند وارد دانشگاه اصفهان شوند، اما نباید در سختی‌های قبلی خود باقی بمانند و فکر کنند اکنون زمان استراحت است، چرا که اکنون مسیر جدیدی پیش روی آن‌ها قرار گرفته و باید در این راه سختی‌های زیادی را متحمل شوند و دو چندان تلاش کنند.

رییس دانشگاه اصفهان با اشاره به اینکه دانشگاه و دانشجویان هرکدام وظایفی دارند، گفت: وظیفه دانشگاه برای بهبود تحصیلات دانشجویان، فراهم کردن امکانات مناسب و وظیفه دانشجویان استفاده خوب از این امکانات است و اگر این‌ها مورد استفاده دانشجویان قرار نگیرد، به نوعی کفران نعمت است.

طالبی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه اصفهان، دکترها و مهندسان آینده این کشور هستند، خاطرنشان‌کرد: امیدوارم شما به نحو احسن از امکانات این دانشگاه استفاده کنید و ما از هیچ خدمتی دریغ نمی‌کنیم تا در آینده با خاطرات خوش از این دانشگاه فارغ ‌التحصیل شوید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم