نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اشتغال، دغدغه اصلی فارغ‌التحصیلان هنگ‌کنگی

افزایش نرخ بیکاری در هنگ کنگ و مشکلاتی از قبیل فرار مغزها در این کشور، نیاز به آموزش موثر را بیش از پیش ضروری می‌کند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشجویان هنگ کنگی برای دستیابی به حق رای بیشتر و استقلال از چین دست به تظاهرات زده‌اند اما دستیابی به آموزش بهتر که بتوانند با آن به مشاغل مناسبی دست یابند توسط آنها فراموش شده است. در عوض شمار استخدام‌های فارغ التحصیلان در هنگ کنگ در حال کاهش است و خطر فرار مغزها این کشور را تهدید می‌کند. اما این کشور ممکن است با مشکلی به مراتب فلج‌کننده‌تر از بازار کار روبرو شود و آن اشباع بازار از فارغ‌التحصیلان بیکار است. در حالی که داشتن مدرک تحصیلی توسط هر فردی می‌تواند در نگاه اول مسئله خوبی به نظر برسد اما این مسئله سبب رقابت فشرده در بازار کار شده و منجر به عدم رضایت شغلی می‌شود.

یک استاد دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ می‌گوید: اشباع فارغ التحصیلان، رقابت را برای اخذ شغل افزایش داده و این مسئله سبب افزایش فشار بر فارغ التحصیلانی می‌شود که هیچگونه تجربه کاری ندارند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتیز نیوز، این استاد دانشگاه افزود: آنچه که شاهد آن هستیم پیشی گرفتن عرضه بر تقاضاست. برخی کارفرمایان نیز دستمزدهای استخدام فارغ التحصیلان را پایین آورده‌اند و بدین ترتیب حقوق فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها طی سال‌های اخیر کاهش یافته است. این مشکلات به تازگی با ناآرامی‌های سیاسی ادغام شده و به نظر می‌رسد آینده مبهمی در انتظار بازار کار فارغ التحصیلان دانشگاهی در هنگ کنگ باشد.

البته تمام ماجرا ناامیدکننده نیست چون در عوض بازار جذب به کار فارغ التحصیلان چند زبانه در این میان داغ است. به عنوان مثال بسیاری از افرادی که برای کار و تحصیل به کشورهای اروپایی و آمریکایی رفته‌اند در حال بازگشت به کشور هستند. این فارغ التصحیلان مشتاق به کار، مجرب و مسلط به دو یا چند زبان هستند که با خواسته‌های بسیاری از کارفرمایان همخوانی دارند. از طرفی هم آژانس‌های کاریابی نیز نقش خود را در این بخش افزایش داده‌اند و برای فارغ التحصیلانی که تجربه کاری ندارند نیز فرصت‌های برابر فراهم کرده‌اند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم