نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

استمرار برنامه‌های دهه فجر دانشگاهیان تا آخر اسفند ماه

نشست خبری عملکرد و برنامه‌های کمیته دانشگاهیان ستاد دهه فجر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی ایسنا،دکتر سید ضیاء هاشمی با اشاره به آغاز روزهای فجر از هفته آتی گفت: ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی هر سال فعال است و کمیته دانشجویان این ستاد در وزارت علوم مستقر است که با مشارکت نمایندگان دانشگاه‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: پیش بینی شده کمیته دانشگاهی ستاد دهه فجر در همه استان‌ها با محوریت معاونت فرهنگی دانشگاه مادر و همچنین در سطح ملی با محوریت معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تشکیل شود.

هاشمی در توضیح محور فعالیت دانشگاه‌ها بیان کرد: انتظار می‌رود برنامه‌های دانشگاهیان متناسب با فرهنگ دانشگاهی باشد. در این راستا پیشنهاد کردیم از روزهای مبارک دهه فجر و بعد از آن زمینه برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی فراهم شود و دانشجویان و اساتید به منظور تقویت بنیه فکری در آنها شرکت کنند.

وی تشریح کرد: این موضوعات شامل ضرورت انقلاب و تحلیل تاریخی آن، تحلیل مبانی انقلاب، تحلیل نقش دانشجو و دانشگاهیان در پیروزی انقلاب و اسلام امریکایی و موضوعات دیگری می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه برنامه‌های دهه فجر نباید منحصر به ایام این دهه شود افزود: این برنامه‌ها باید در کل ایام بهمن و اسفند ماه ادامه داشته باشد و انجمن‌های علمی دانشجویی به ویژه انجمن‌هایی که ارتباط نظری با بحث انقلاب دارند مشارکت خود را زیاد کنند.

وی همچنین از برگزاری مسابقه کتابخوانی خبر داد و اظهار کرد: مسابقه کتابخوانی نیز در حوزه انقلاب به ویژه وصیت نامه امام(ره) و جلد ۲۰ و ۲۱ صحیفه نور برگزار می‌شود.

وی همچنین در توضیح سایر برنامه‌های دهه فجر بیان کرد: برگزاری شب‌های شعر با موضوعات ادبی و حماسی و فکری، اکران فیلم‌های مرتبط با انقلاب در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها، استفاده از حضور اساتید فعال در انقلاب برای نقل خاطرات، معرفی شخصیت‌های الگو و به ویژه شهدا و برنامه‌هایی از این نظیر در دستور کار است.

هاشمی همچنین به برنامه‌های متمرکز در تهران اشاره کرد و گفت: تجدید میثاق دانشجویان با امام و رهبر روز سه شنبه ۱۴ بهمن ماه با حضور مسئولان دانشگاه‌ها در حرم امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران پیاده راه انقلاب و دانشگاه مقابل سردر دانشگاه تهران برگزار می‌شود که در این پیاده راه نمادهای انقلاب و معرفی شهدای دانشگاهی در قالب‌های هنری عرضه می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد که این برنامه‌ها با مشارکت خود دانشجویان و اساتید برگزار شده و مدیریت دانشگاه‌ها نقش حمایتی داشته باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم