نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

استمداد رییس دانشگاه آزاد از روحانی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با دعوت از تمامی دست‌اندرکاران و منتقدان برای بازدید از امکانات دانشگاه آزاد گفت: ما از جناب رییس جمهور می‌خواهیم که شخصا در ارتباط با توسعه علوم پزشکی دانشگاه آزاد که برخی دوستان در این رابطه با تنگ نظری تصمیم می‌گیرند مداخله کنند تا این دانشگاه توسعه یابد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در آیین گشایش دستاوردهای آموزشی، پزشکی و ورزشی دانشگاه علوم پزشکی واحد تهران با اشاره به اینکه علی‌رغم تلاش‌های شبانه‌روزی مسوولان دانشگاه آزاد، عده‌ای از دست‌اندرکاران به این امر بی‌توجهی می‌کنند، گفت: زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید با نارسایی‌های اجتماعی و اقتصادی مواجه بودیم که دولت تصمیم به حل این نارسایی‌ها گرفت. اما هیچ‌کس انتظار ندارد که برای حل نارسایی‌ها یک مجموعه که دارای مشکلاتی تعطیل شود. در واقع این کار کم لطفی به کسانی است که سال‌ها تلاش و کوشش کرده‌اند.

میرزاده با اشاره به اینکه در تمام کشورها بخش دولتی از همکاری بخش خصوصی در زمینه‌های گوناگون حمایت می‌کند، گفت: فعالیت بخش خصوصی باری از روی دوش دولت برمی‌دارد. در همین زمینه دانشگاه آزاد در سال جاری هزینه کرده و این downloadبرای سال آینده دو برابر خواهد شد. همچنین ۱۵۰۰ تخت فعال در مجموعه درمانی دانشگاه آزاد وجود دارد که قرار است تا سال آینده به ۳۰۰۰ تخت افزایش یابد.

وی با بیان اینکه چطور می‌توان بخش‌های فعالی که نقص داشته را تعطیل کنیم، اظهار کرد: این کمال کم لطفی و بی‌اطلاعی بعضی از مدیران است که یکی از دلایل آن عدم آگاهی از امکانات و دستاوردهای این دانشگاه است.

میرزاده ضمن دعوت از تمامی دست‌اندرکاران برای بازدید از امکانات دانشگاه آزاد گفت: دکتر لاریجانی کسی است که بیش از ۹۰۰ مقاله نوشته، او چگونه می‌تواند استانداردها را نشناسد.ما از جناب رییس جمهور می‌خواهیم که شخصا در ارتباط با توسعه علوم پزشکی دانشگاه آزاد که برخی دوستان در این رابطه با تنگ نظری تصمیم می‌گیرند مداخله کنند تا این دانشگاه توسعه یابد.

وی با تاکید بر اینکه هیچ‌کس نمی‌تواند رشد دانشگاه آزاد را متوقف کند، بیان کرد: اگر دانشگاه آزاد نبود، جایگاه ما در رشته‌های علمی گوناگون در سطح منطقه تا این حد سرآمد نبود.

میرزاده با اشاره به اینکه ارتقای کیفی دانشگاه آزاد یکی از برنامه‌های مورد توجه است، از وزارت بهداشت و درمان درخواست کرد که از امکانات دانشگاه آزاد بازدید کنند تا بسیاری از تصمیماتی که از سر ناآگاهی و عدم شناخت است، تغییر یابد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ما مطئمن هستیم که این دانشگاه می‌تواند برند برتر منطقه در حوزه پزشکی باشد، گفت: مطمئن هستم با عزم مجموعه مدیران راه را باز می‌کنیم و رشته‌های این دانشگاه را توسعه خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد در گذشته پیشرفت نکرده، گفت: علی‌رغم تمام اختلاف‌نظرها یک نقطه مورد اشتراک ما در هیات رییسه این است که تصمیم گرفتیم با هم همکاری کنیم تا دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی تبدیل به برند منطقه‌ای شود.

سهم ۴۰ درصدی علوم پزشکی در تولید علم کشور

قائم قام رییس علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ابراز امیدواری از اینکه اجرای طرح تجمیع و اعضای هیات علمی مشکلات آموزشی و امکانات فضایی این دانشجویان را حل کند، از راه‌اندازی ۵ بیمارستان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر باقر لاریجانی قائم‌مقام رییس علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در آیین گشایش دستاوردهای آموزشی، پزشکی و ورزشی دانشگاه علوم پزشکی واحد تهران، اظهار کرد: مجموعه دانشگاه آزاد با تلاش دوستان، نظیر دکتر یحیوی در گذشته پایه‌ریزی شد و در این مدت گسترش چشمگیری داشت.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۹۰ واحد دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی فعال است، گفت: بین یک تا ۱۰ رشته در بین هر کدام واحدها دنبال می‌شود.

قائم‌مقام رییس علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه سهم علوم پزشکی در تولید علم در سطح کشور حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد است، اظهار کرد: از بین ۲۵۰۰ واحد آموزشی غیرانتفاعی که در سطح کشور فعال است، تنها دانشگاه آزاد رشته‌های علوم پزشکی را ارائه می‌کند بنابراین علوم پزشکی برای دانشگاه آزاد یک برند آموزشی است و تلاش ما حفظ و ارتقای این مجموعه است.

لاریجانی با اشاره به اینکه باید بتوانیم پزشکی مدرن امروز را نمایندگی کنیم، گفت: برای آنکه مجموعه پزشکی کشور بتواند پیشرفت کند، باید در سطح جهانی و بین‌المللی رقابت کند.

وی با بیان اینکه در مجموعه دانشگاه آزاد ۱۴ دانشکده پزشکی فعال است، افزود: این ۱۴ دانشکده می‌تواند به منزله یک شبکه خوب فعال باشد تا تمامی مجموعه علوم پزشکی ارتقا یابد.

قائم‌مقام رییس علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه مجموعه واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد در سطح کشور باید از طریق ارتباط با هم در ساماندهی امور به کل مجموعه کمک کند، گفت: امیدواریم در سال آینده این مورد را به صورت جدی پیگیری کنیم.

لاریجانی با اشاره به برنامه جامع حوزه پزشکی گفت: این برنامه در شورا تصویب شده و امیدواریم که در آینده‌ای نزدیک هر واحد دانشگاهی برنامه‌های خود را تدوین کند.

وی در ادامه سخنانش اظهار کرد: دانشگاه آزاد در مجموعه خود با چالش‌های اعتباری زیادی روبه‌روست. اما دکتر میرزاده تلاش کردند به مجموعه پزشکی کمک کنند. در همین راستا در سال گذشته برنامه‌ای برای ساماندهی وضعیت موجود طراحی شد.

قائم‌مقام رییس علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه برای راه‌اندازی حدود ۵ بیمارستان نزدیک به ۲۵۰ میلیارد اعتبار نیاز داریم، اظهار کرد: امیدواریم در آینده‌ای نزدیک ۶ بیمارستان دیگر راه‌اندازی کنیم.

لاریجانی در بخش دیگری با اشاره به طرح تجمیع رشته‌های دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی و همچنین برنامه‌های این دانشگاه برای افزایش جذب اعضای هیات علمی، گفت: مشکلات و مسائل مربوط به امکانات فیزیکی این دانشگاه حل شده و در سال آینده شاهد جوششی در مجموعه پزشکی باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم