نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

استفاده مفید از اینترنت را رایج کنیم

عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان گفت: استفاده مفید از اینترنت را رایج کنیم.

شاکرمی در گفت‎وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه لرستان، بیان کرد: در دنیای امروزی استفاده از اینترنت جزئی از زندگی روزمره همه اقشار است، چرا که این مهم یک بانک اطلاعاتی بسیار بزرگ و قابل دسترس است.

وی با اشاره به مهم‎ترین مزیت‎های استفاده از اینترنت، بیان کرد: شبکه‎های اجتماعی مختلف راه ارتباطی برای کسانی که فرسنگ‎ها از هم فاصله دارند را فراهم می‎آورد؛ سیستم‎های آموزش مجازی که تمام فایل، تمرین و… را در اختیار دانشجویان قرار می‎دهد از عمده مزایای استفاده از اینترنت در دنیای امروزی به شمار می‎رود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان با بیان تهدیدهای دنیای مجازی تصریح کرد: در فضای اینترنت یک کنترل متمرکز وجود نداشته و هیچ کس و طبق هیچ قانونی بر روی این مهم مانور نداده و به همین دلیل تهدیدهایی نیز در این بین وجود دارد.

شاکرمی تصریح کرد: سرقت اطلاعات شخصی، اسپم، ویروس و هرزه‎نگاری از مهم‎ترین معایب استفاده از اینترنت به شمار می‎رود.

وی با بیان اینکه می‎بایست تهدیدها را در دنیای اینترنت به فرصت تبدیل کرد، یادآور شد: تربیت فرهنگی به نحوی که کاربر آگاهی از معایب و مزایای استفاده از اینترنت را داشته باشد، تهدیدها را در فضا به فرصت تبدیل می‎کند.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: در رقابت با آن دسته از محصولاتی که ممکن است آسیب فرهنگی به جامعه ما وارد کنند، می‎بایست سایت‎هایی با همان جذابیت و مطابق معیارهای اسلامی تعبیه کرد.

شاکرمی در تشریح برخی از راهکارهای کاهش تهدیدها در فضای اینترنت گفت: می‎بایست استفاده درست از اینترنت را رایج کرده و از همان ابتدای کودکی به فرزندان خود مزایای استفاده بهینه را گوشزد کنیم.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم