نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

استفاده از Remote Desktop

استفاده از Remote Desktop

آیا تا به حال به این فکر افتاده اید که چگونه می توانید از منزلو از راه دور سیستم محل شرکت و یا اداره خود را به نحوی Remote کنید که حتی صفحهدسک تاپ آن را به همان شکل و شمایل بر روی سیستم خود داشته باشید.

آیا تا به حال به این فکر افتاده اید که چگونه می توانید از منزلو از راه دور سیستم محل شرکت و یا اداره خود را به نحوی Remote کنید که حتی صفحهدسک تاپ آن را به همان شکل و شمایل بر روی سیستم خود داشته باشید .به عبارت دیگرآیا می توان به نحوی از تمامی امکانات آن سیستم بهره برده و به راحتی برنامه های آنرا از راه دور اجرا کنید و بر روی سیستم خود ملاحظه کنید. شرکت مایکروسافت باقراردادن برنامهRemote Desktop در نسخه Xp Profesional خود این امکان را برایکاربران فراهم ساخته تا از راه دور به کامپیوتری در محل دیگر دسترسی یابند .از طریقاین ویژگی می توانید از منزل به کامپیوتر محل کارتان مرتبط شوید و به تمام برنامهها ، فایلها و منابع موجود در شبکه محل کارتان ، دسترسی یابید . حتی می توانید محیطدسک تاپ سیستم محل کارتان را عینا در کامپیوتر راه دور اجرا نمائید.در واقع شیوهکار این برنامه به نحوی است که به محض برقراری ارتباط ، سیستم راه دور بطوراتوماتیک Lock می شود و مادامیکه به آن مرتبط هستید هیچ شخص دیگری نمی تواند بهبرنامه ها ، فایلها و سایر منابع آن دسترسی داشته باشد و هنگامیکه به محل کارتانبازگردید می توانید آن را با فشار دادن کلید های CTRL+ALT+DEL از حالت Lock خارجنمائید.از دیگر ویژگی های این برنامه امکان login در یک زمان بر روی چند سیستم میباشد – حتی در حالتی که دیگران نیز به آن سیستم Log in کرده باشند- و کاربر میتواند برنامه های آنها را بطور همزمان اجرا کند.
برای دسترسی به امکانات واجرای این برنامه باید موارد زیر را در نظر داشته باشید :
– یک کامپیوتر که درآن ویندوز Xp Profesional نصب شده و دسترسی به محیط اینترنت و یا شبکه را دارد .
– یک کامپیوتر دیگر در منزل و یا در همان محل شرکت (که از طریق شبکه داخلی باهم مرتبط هستند) با امکان دسترسی به اینترنت ، مودم
– نام کاربری ، کلمه رمزعبور و مجوزهای مناسب
برپایی سیستم Remote Desktop :
۱- به Control Panel وارد شده و سپس گزینه System را انتخاب کنید .
۲- در برچسب Remote ، گزینه Allow users to connect remotely to this computer را که در پائین پنجره قرار داردانتخاب نمائید .
۳- در محیط Remote Desktop ، گزینه Select Remote Users … راکلیک کنید .
۴- در کادر محاوره ای Remote Desktop Users گزینه Add… را انتخابنمائید.
۵- در کادر محاوره ای Select Users گزینه Locations … را برای تعیینموقعیت جستجو کلیک نمائید .
۶- برای تعیین نوع آبجکتها ی مورد نظرتان نیز گزینه Object Types… را کلیک نمائید .
۷- هنکامی که نام مورد نظرتان را یافتید ان راانتخاب کرده و سپس Ok را کلیک نمائید .در این مرحله نام مورد نظر شما در لیستکاربران Remote Desktop قرار می گیرد.
در این مرحله سیستم مزبور آماده برقراریارتباط از راه دور می باشد. بدین منظور:
۱- از منوی Start گزینهPrograms و سپسگزینه Accessorise را انتخاب کرده و از قسمت Communications نیز گزینه Remote Desktop Connection را انتخاب کنید.
۲- در این مرحله پنجره Remote Desktop Connection نمایان می شود .
۳- گزینه Options را انتخاب کنید تا امکان تعیینگزینه های بیشتری برای تان فراهم شود.
۴- از قسمت Computer و از منوی پائینافتادنی آن نام کامپیوتر مورنظر تان را انتخاب کنید .و یا گزینه browse more for… را برای دسترسی به نام کامپیوتر های دیگر انتخاب کنید .
۵- در کادر های user name و password و domain به ترتیب شناسه یا نام کاربری ، رمز عبور و نام domain مربوط به شبکه را وارد کنید.
۶- سپس برای برقراری ارتباط گزینه Connect راانتخاب کنید .

 

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم