نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

استاندار فارس: شناخت اهل‌بیت(ع) در دانشگاه‌ها عملی شود

استاندار فارس با بیان اینکه دانشگاه آزاد آموزش عالی را ملی کرد، گفت: این دانشگاه نقش مؤثری در گسترش تحصیلات تکمیلی از خود نشان داده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، سیدمحمد احمدی در آیین اختتامیه نوزدهمین جشنواره هنر و ادبیات دینی در دانشگاه آزاد شیراز ، بیان کرد: عترت در هیچ مرحله‌ای از زندگی انسان قابل تغییر نیست.

وی افزود: در بررسی زوایای مختلف زندگی ائمه(ع) کوچکترین ابهامی در زندگی آنان دیده نمی‌شود که خلاف عصمت آنان باشد.

استاندار فارس سنت پیامبر(ص) را یکی از اصول اربعه ذکر و خاطرنشان کرد: حیرانی امروز دنیای اسلامی ناشی از جدایی قرآن و اهل بیت است.

احمدی با بیان اینکه زندگی ائمه و مفاهیم قرآن ما را به پویایی دعوت می‌کند، گفت: تفسیر و نگاه محدود به زندگی ائمه(ص) و قران مهمترین دلیل گرفتاری امروز ما است.

وی اضافه کرد: عصر حاضر قرن تحت عنوان انقلاب ارتباطات و سرگردانی بشری نامگذاری شده و زمانی که وارد سایت‌ها و فضای مجازی می‌شویم گستردگی لحظه‌ای آنها را می‌بینیم که ما را به سمت خود پبش می‌برند.

استاندار فارس با بیان اینکه تفسیر قرآن تفسیر ایستا نیست، عنوان کرد: اگر هدف انسان متعالی است باید خداگونه عمل شود.

احمدی ابراز امیدواری کرد: دانشگاه آزاد همانند نقش بزرگی که در علم افزایی و گسترش تحصیلات در رشته‌های مختلف داشته باید در بالندگی و پویندگی بیشتر خود تلاش کند.

وی گفت: هم‌اینک ۱۷۰ واحد دانشگاهی در فارس فعال است که نیمی از انها را واحدهای دانشگاه آزاد تشکیل می‌دهد.

رئیس دانشگاه آزاد واحد شیراز نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه این جشنواره در سه بخش و ۲۲ رشته از سال ۹۰ آغاز به کار کرده، گفت: ۵۴۰۰ آثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

سیدحمزه صیدی سارویی خاطرنشان کرد: داوری آثار در سه دبیرخانه واحد شیراز، مرودشت و فسا انجام و پس از بررسی نهایی، ۹۵ اثر به عنوان آثار برگزیده معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه آثار برگزیده در بسیاری از نمایشگاه‌های هنری مذهبی در معرض نمایش قرار گرفته، عنوان کرد: دانشگاه آزاد در همه زمینه‌ها به دوران بلوغ رسیده و در عرصه فرهنگی نیز حرکت‌هایی را آغاز کرده که در آینده‌ای نزدیک شاهد تعالی آن خواهیم بود.

رئیس دانشگاه آزاد واحد شیراز با تأکید بر اینکه باید از قران صداقت و درستی را پیشه کار خود کنیم، گفت: همه ما موظف هستیم اخلاق‌مداری را به عنوان یک اصل در اولویت کارها قرار دهیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم