نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

استاندار فارس: شناخت اهل‌بیت(ع) در دانشگاه‌ها عملی شود

استاندار فارس با بیان اینکه دانشگاه آزاد آموزش عالی را ملی کرد، گفت: این دانشگاه نقش مؤثری در گسترش تحصیلات تکمیلی از خود نشان داده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، سیدمحمد احمدی در آیین اختتامیه نوزدهمین جشنواره هنر و ادبیات دینی در دانشگاه آزاد شیراز ، بیان کرد: عترت در هیچ مرحله‌ای از زندگی انسان قابل تغییر نیست.

وی افزود: در بررسی زوایای مختلف زندگی ائمه(ع) کوچکترین ابهامی در زندگی آنان دیده نمی‌شود که خلاف عصمت آنان باشد.

استاندار فارس سنت پیامبر(ص) را یکی از اصول اربعه ذکر و خاطرنشان کرد: حیرانی امروز دنیای اسلامی ناشی از جدایی قرآن و اهل بیت است.

احمدی با بیان اینکه زندگی ائمه و مفاهیم قرآن ما را به پویایی دعوت می‌کند، گفت: تفسیر و نگاه محدود به زندگی ائمه(ص) و قران مهمترین دلیل گرفتاری امروز ما است.

وی اضافه کرد: عصر حاضر قرن تحت عنوان انقلاب ارتباطات و سرگردانی بشری نامگذاری شده و زمانی که وارد سایت‌ها و فضای مجازی می‌شویم گستردگی لحظه‌ای آنها را می‌بینیم که ما را به سمت خود پبش می‌برند.

استاندار فارس با بیان اینکه تفسیر قرآن تفسیر ایستا نیست، عنوان کرد: اگر هدف انسان متعالی است باید خداگونه عمل شود.

احمدی ابراز امیدواری کرد: دانشگاه آزاد همانند نقش بزرگی که در علم افزایی و گسترش تحصیلات در رشته‌های مختلف داشته باید در بالندگی و پویندگی بیشتر خود تلاش کند.

وی گفت: هم‌اینک ۱۷۰ واحد دانشگاهی در فارس فعال است که نیمی از انها را واحدهای دانشگاه آزاد تشکیل می‌دهد.

رئیس دانشگاه آزاد واحد شیراز نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه این جشنواره در سه بخش و ۲۲ رشته از سال ۹۰ آغاز به کار کرده، گفت: ۵۴۰۰ آثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

سیدحمزه صیدی سارویی خاطرنشان کرد: داوری آثار در سه دبیرخانه واحد شیراز، مرودشت و فسا انجام و پس از بررسی نهایی، ۹۵ اثر به عنوان آثار برگزیده معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه آثار برگزیده در بسیاری از نمایشگاه‌های هنری مذهبی در معرض نمایش قرار گرفته، عنوان کرد: دانشگاه آزاد در همه زمینه‌ها به دوران بلوغ رسیده و در عرصه فرهنگی نیز حرکت‌هایی را آغاز کرده که در آینده‌ای نزدیک شاهد تعالی آن خواهیم بود.

رئیس دانشگاه آزاد واحد شیراز با تأکید بر اینکه باید از قران صداقت و درستی را پیشه کار خود کنیم، گفت: همه ما موظف هستیم اخلاق‌مداری را به عنوان یک اصل در اولویت کارها قرار دهیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم