نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

استاد دانشگاه شیراز: سیاست‌زدگی یکی از بدبختی‌های مملکت است

یک استاد دانشگاه شیراز گفت: سیاست‌زدگی یکی از بدبختی‌ها و از عوامل مهم در عقب‌ماندگی مملکت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، دکترحبیب فیروزآبادی چهارشنبه ۱۶ مهر در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدید‌الورود دانشگاه شیراز، گفت: دانشجویان نباید به جریان‌های نامناسب سیاسی وابسته شوند، بلکه باید زمینه برای انجام تحلیل‌های سیاسی دانشجویی فراهم شود.

وی تبادل نظر را در حل مشکلات جامعه ضروری دانست و با طرح این پرسش که آیا انقلاب کرده‌ایم که از حرف زدن واهمه داشته باشیم؟ گفت: بعد از پیروزی انقلاب به لحاظ فرهنگی ضربات شدیدی را متحمل شدیم و علی‌رغم صرف هزینه‌های هنگفت، در فرهنگ‌سازی موفق نبوده‌ایم.

این استاد دانشگاه شیراز خاطرنشان کرد: اگر انسان صاحب تفکر، فلسفه و دید سیاسی – اجتماعی باشد، قبل از فروافتادن به چاه از فرصت‌ها استفاده می‌کند.

فیروزآبادی از دانشجویان درخواست کرد تا با مد نظر قرار دادن آرمان‌ها، برای حفظ و نگهداری سرزمین خود تلاش کنند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولیت در هر حوزه‌ای، جایگاهی موقت برای مسئولان است، گفت: دانشجویان باید با پرهیز از حسادت و دروغ، رقابت را در تحصیل به‌عنوان اولویت اصلی مورد توجه قرار دهند.

فیروزآبادی با بیان اینکه بیکاری در هر جامعه‌ای، ام‌الفساد محسوب می‌شود، از دانشجویان خواست تا ضمن همنشینی با بزرگان، زمینه‌های فکری خود را گسترش دهند.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحبیب فیروزآبادی، دکترای شیمی از دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا است.

او یکی از محققان برجسته دانشگاه شیراز، محقق و شیمی‌دان برجسته کشور، منتخب انجمن شیمی ایران، برنده جوایز اول خوارزمی و افضلی‌پور، بنیان‌گذار دانشگاه کرمان، برنده جایزه سازمان کنفرانس اسلامی، دارای عنوان دانشمند بین‌المللی ایران( ISI) ، عضو دائم فرهنگستان علوم کشورهای در حال توسعه ( TWAS) ، بنیانگذار اولین انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شیراز و … است که نامش در فهرست ۱۰۰ دانشمند برتر جهان نیز قرار دارد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم