نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

استاد دانشگاه تهران: برخورد با متخلفان پرونده‌ بورسیه‌ها تحت الشعاع رانت قرار نگیرد

یکی از اساتید دانشگاه تهران با اشاره به اطلاعیه وزارت علوم در مورد پرونده بورسیه‌های غیرقانونی گفت: درخواست ما برخورد شدید با متخلفان این پرونده‌هاست.

دکتر رضا مسعودی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به وجود رانت در بورسیه‌های غیرقانونی ابراز امیدواری کرد که وجود این رانت‌ها و حفظ منافع عده ای، روند برخورد دستگاه قضا و مجلس با متخلفین پرونده این فساد علمی را کند نکند.

استاد دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه حضور افرادی که شرایط بورسیه‌شدن را نداشتند در نهادهای مختلف وزارت علوم مشاهده می‌شد گفت: در طی شش تا هفت سال گذشته دانشکده جدیدی به نام دانشکده علوم و فنون نوین در دانشگاه تهران تأسیس شد که در آن بدون هیچ حساب و کتابی نیرو پذیرش می‌شد.

مسعودی‌نژاد ادامه داد: در آن زمان بررسی ۱۵ پرونده را به من سپردند که از بین این ۱۵ نفر، ۱۲ نفر حتی یک مقاله هم نداشتند. همین امر در آن زمان برایم سؤال شد که این افراد چگونه عضو هیأت علمی شده‌اند چه برسد به بورسیه؟

استاد دانشگاه تهران در پایان خاطرنشان کرد: تنها راه برخورد با این متخلفان این است که پرونده بورسیه این افراد برای همیشه مختوم و با تخلفات برخورد شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم