نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اسامی دانشجویان نمونه وزارت علوم منتشر شد

در گروه کشاورزی پنج مرد و یک زن به عنوان دانشجویان نمونه انتخاب شدند که سهم دانشجویان دانشگاه پایتخت در این گروه تنها یک نفر است.

فهرست اسامی ۵۰ دانشجوی نمونه کشوری سال ۱۳۹۰ دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی وابسته وزارت علوم منتشر شد.

به گزارش ایسنا، دانشجویان نمونه کشوری امسال از میان پنج هزار دانشجویی که در سامانه الکترونیکی دانشجوی نمونه ثبت‌نام کرده بودند، انتخاب و با حضور رییس‌جمهور تقدیر شدند.

در میان ۵۰ دانشجوی نمونه کشوری امسال وزارت علوم ۳۷ دانشجوی مرد هستند و ۲۹ نفر نیز در دانشگاه‌های تهران تحصیل می‌کنند.

اسامی دانشجویان نمونه وزارت علوم براساس گروه و مقطع تحصیلی در پی می آید:


مقطع کارشناسی: علی پور جعفر رشته مهندسی معماری از دانشگاه پیام نور رضا ناصرسرای رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی ارومیه، سمیه نوروزی رشته مکانیک از دانشگاه فردوسی مشهد و در مقطع کاردانی رسول شاهسونی رشته ماشین ابزار از دانشگاه جامع علمی کاربردی.

مقطع کارشناسی ارشد: حنیف کازرونی رشته مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مجید عزتی مصلح رشته مهندسی برق از دانشگاه شاهد، هدایت عزیزپور رشته مهندسی شیمی از دانشگاه تهران و علی اسماعیلی رشته مهندسی هوا و فضا از دانشگاه فردوسی مشهد.

مقطع دکتری: محمد قشقایی رشته مهندسی شیمی و مجتبی صالحی رشته مهندسی صنایع از دانشگاه تربیت مدرس، سید میعاد صالحی رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف و شیرین شکوهی رشته مهندسی پلیمر از دانشگاه صنعتی امیرکبیر.

در گروه فنی مهندسی ۱۰ مرد و دو زن به عنوان دانشجویان نمونه انتخاب شدند که از این تعداد هفت تن در تهران تحصیل می‌کنند.

علوم پایه

مقطع کارشناسی: سکینه رجایی یزدان آباد خالصه رشته منابع طبیعی – محیط زیست از دانشگاه تربیت معلم سبزوار.

مقطع کارشناسی ارشد: صابر ایمانی رشته زیست شناسی از دانشگاه امام حسین (ع) و اسماء حمزه رشته ریاضیات از دانشگاه کاشان.

مقطع دکتری: یاور احمدی رشته شیمی از دانشگاه زنجان، جواد کریمی اندانی رشته زیست شناسی از دانشگاه شیراز، محمدرضا عبودی رشته ریاضی از دانشگاه صنعتی شریف، محمد دیناری رشته شیمی از دانشگاه اصفهان، محمد حبیبی رشته ریاضی از دانشگاه تربیت مدرس، سمیه سعیدی نژاد رشته ریاضی از دانشگاه علم و صنعت ایران.

در گروه علوم پایه شش مرد و سه زن به عنوان دانشجویان نمونه انتخاب شدند که پنج نفر از این دانشجویان از دانشگاه‌های شهرستان هستند.

علوم انسانی

مقطع کارشناسی: فاطمه احمدی رشته تربیت بدنی از مجتمع آموزش عالی جهرم، سعید نوری آزاد رشته روابط عمومی از دانشگاه جامع علمی کاربردی، سید محمد حسین حسینی رشته حسابداری از دانشگاه علامه طباطبایی، مسعود یوسفی سرتشنیزی رشته معارف اسلامی از دانشگاه شاهد.

مقطع کارشناسی ارشد: محمد امینی فارسانی رشته زبان انگلیسی از دانشگاه تربیت معلم تهران،‌ مهسا قربانی بوانی رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه شاهد، امیرحسین اخروی رشته مدیریت صنعتی از دانشگاه فردوسی مشهد، مهرآور مومنی جاوید رشته راهنمایی و مشاوره از دانشگاه الزهرا(س)، رستگار حسینی رشته تربیت بدنی از دانشگاه گیلان، زهرا محققیان رشته معارف و علوم قرآنی از دانشگاه اصفهان، محسن مصلحی (رزمنده – جانباز و آزاده) رشته جغرافیا و برنامه روستایی از دانشگاه اصفهان.

مقطع دکتری: سهراب عبدی زرین رشته راهنمایی و مشاوره از دانشگاه اصفهان، ابوذر زنگوئی نژاد رشته مدیریت صنعتی از دانشگاه تربیت مدرس، مهدی بیاتی رشته تربیت بدنی از دانشگاه تربیت مدرس، طیبه جعفری (فرزند شهید) رشته ادبیات فارسی از دانشگاه اصفهان، زهرا کریمیان رشته علوم تربیتی از دانشگاه شهید بهشتی، محمد مهدی ذوالفقار زاده کرمانی رشته مدیریت دولتی از دانشگاه تهران،‌ محمد مومنیان رشته آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه تربیت مدرس، کامران ربیعی (فرزند شهید) رشته علوم اجتماعی از دانشگاه اصفهان.

در گروه علوم انسانی ۱۳ مرد و شش زن به عنوان دانشجویان نمونه انتخاب شدند که هشت تن در دانشگاه‌های شهرستان تحصیل می‌کنند.

گروه هنر

مقطع کارشناسی: ثمینه حدادی رشته ارتباط تصویری از دانشگاه الزهرا(س).

مقطع کارشناسی ارشد: رضا رحیم‌نیا رشته مرمت و احیای بناهای تاریخی از دانشگاه هنر اصفهان.

مقطع دکتری: سعید نوروزیان ملکی رشته معماری از دانشگاه علم و صنعت ایران.

در گروه هنر دو مرد و یک زن به عنوان دانشجویان نمونه انتخاب شدند که یکی از این دانشجو از دانشگاه‌های شهرستان هستند.

کشاورزی

مقطع کارشناسی: خلیل مینابی رشته کشاورزی – منابع طبیعی و شیلات از دانشگاه علوم دریایی خرمشهر،.

مقطع کارشناسی ارشد: مرتضی علیرضایی نغندر(فرزند جانباز) رشته مهندسی کشاورزی از دانشگاه فردوسی مشهد.

‌ مقطع دکتری حرفه‌ای: سید هومن بزرگی رشته دامپزشکی از دانشگاه شیراز.

مقطع دکتری: حسین یوسفی رشته منابع طبیعی از دانشگاه تهران، سرور خرم دل رشته زراعت از دانشگاه فردوسی مشهد، کیوان شمسی رشته مهندسی کشاورزی از دانشگاه آزاد اسلامی.

در گروه کشاورزی پنج مرد و یک زن به عنوان دانشجویان نمونه انتخاب شدند که سهم دانشجویان دانشگاه پایتخت در این گروه تنها یک نفر است.

دامپزشکی

مقطع دکتری حرفه‌ای و تخصصی: حسین اسماعیلی (فرزند شهید) رشته دامپزشکی از دانشگاه تهران به عنوان دانشجویان نمونه معرفی شدند.

معیارهای انتخاب دانشجویان نمونه کشوری و جوایز این دانشجویان

دکتر کامران دانشجو وزیرعلوم نیز در مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه کشوری که با حضور رییس‌جمهور برگزار شد، در خصوص روند اجرایی انتخاب این دانشجویان اظهارکرد: در این خصوص آیین‌نامه‌ای با مشارکت دانشجویان سراسر کشور تنظیم شده و شاخص‌هایی براساس توانایی‌های علمی، فرهنگی، پژوهشی، آموزشی، شئونات دانشجویی و همچنین احتساب حداقل معدل تنظیم و اعمال شده است .

وی با اشاره به اینکه انتخاب دانشجویان نمونه از تمامی دانشگاه های دولتی، غیرانتفاعی، پیام‌نور، آزاد اسلامی، جامع علمی کاربردی و فنی حرفه‌ای صورت گرفته است، گفت: در کل ۵۰۰۰ نفر در سامانه الکترونیکی دانشجوی نمونه ثبت نام کردند که ۲۱۰ نفر از آنها توسط دانشگاه‌ها برای بررسی نهایی معرفی و در نهایت نیز ۵۰ نفر از دانشجویان وزارت علوم و ۳۰ نفر از دانشجویان وزارت بهداشت به عنوان نمونه معرفی شدند.

وزیر علوم در خصوص میزان جوایز دانشجویان نمونه نیز گفت: برای دانشجویان نمونه مقطع کاردانی و کارشناسی دو میلیون تومان، دانشجویان کارشناسی ارشد دو و نیم میلیون تومان و برای دانشجویان دکتری سه میلیون تومان جایزه تعیین شده است، علاوه بر اعطای تسهیلاتی برای ادامه تحصیل، هر دانشجوی نمونه به همراه یک نفر از اعضای خانواده به صورت رایگان به سفر معنوی حج عمره نیز اعزام می شود

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم