نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند

رزیدنت سال دوم جراحی عمومی بیمارستان امام خمینی، از نبود آموزش کافی از سوی اساتید انتقاد کرد و گفت: نبود آموزش کافی از سوی اساتید بیشترین علت شکایت رزیدنت ها در بخش جراحی عمومی این بیمارستان است.

دکتر ساره کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا -منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه حجم کار در این رشته فشار روحی و جسمی بیشتری به پزشک وارد می کند افزود: برخی از اساتید جوان که نمی توانند در مراکز خصوصی مشغول به کار شوند از وقت آموزشی و دانشگاهی خود در جهت ویزیت کردن بیمار استفاده می کنند.

کرمی با بیان اینکه رزیدنت ها هم از طرف استاد و بیمار تحت فشار هستند افزود: رزیدنت ها برای معاینه و درمان بیماران مرتب با استاد خود، در مورد روال درمانی بیمار مشورت و بعد درمان را آغاز می کنند. اما اگر در این میان مشکلی برای بیمار ایجاد شود این رزیدنت است که به راحتی محکوم می شود و در حال حاضر بیشتر اساتید وظایف خود را به رزیدنت ها و یا اینترن واگذار می کنند که باعث افزایش استرس فکری در میان دانشجویان می شود.

وی با اشاره به اینکه تعداد کشیک های تعیین شده در چهار سال رزیدنتی مناسب نیست گفت: بیشترین تعداد کشیک در سال اول بین ۱۲ تا ۱۵ نفر است که در سال دوم و سوم کمتر می شود. این در حالی است که باید با توجه به دانش کم پزشک، تعداد کشیک در سال اول کمتر و از سال بعد افزایش پیدا کند.

کرمی همچنین نبود درآمد مناسب را، مشکل همیشگی رزیدنت ها دانست و افزود: یک رزیدنت مجرد ماهانه مبلفی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان دریافتی دارد و کارانه سالیانه به وی تعلق نمی گیرد.

رزیدنت سال دوم جراحی عمومی بیمارستان امام خمینی در پایان خاطر نشان کرد: واقعیت آن است که شرابط کار دانشجویان پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران با دانشگاه‌های دیگر متفاوت است، چرا که حجم و فشار کار رزیدنت ها به دلیل کشیک های سنگین فوق تصور است و تنها اگر فردی که این رشته را دوست داشته باشد، می‌تواند تمام سختی‌های آن را تحمل کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم