نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اساتید، غرور ملی را در دانشجویان تقویت کنند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: اساتید دانشگاهی غرور ملی را در دانشجویان تقویت کنند و مروج کشورهای غربی در دانشگاه نباشند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه همدان، “سعید جامه‌بزرگی” در آیین افتتاحیه ضیافت اندیشه استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی همدان به دانشگاه جامع ارتقا یافت، اظهار کرد: در سال تحصیلی جاری تعداد زیادی رشته تحصیلی در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد به دانشگاه آزاداسلامی همدان دانشجو می پذیرد.

وی با بیان اینکه برخی از این رشته‌ها در دانشگاه‌های آزاد تویسرکان و ملایر دانشجو می پذیرد، افزود: این اقدامات در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی و رسالت دانشگاه برقرار شده است.

رئیس دانشگاه آزاد همدان تصریح کرد: در هفته گذشته ضیافت اندیشه با حضور ۹۰ نفر از اعضای هیات علمی استان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر برگزار شد که در آن اساتید واحدهای دیگر چون تویسرکان نیز حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر طرح ضیافت اندیشه با حضور واحدهای همدان، اسدآباد و سایر واحدهای موجود در استان آغاز شده، افزود: تقویت اندیشه دینی و سیاسی اساتید، بررسی مسائل روز ایران و جهان و رفع شبهات و مشکلاتی که دانشجویان در طول سال تحصیلی گذشته با آن مواجه بوده‌اند و باید پاسخ قانع کننده به آنان ارائه شود، ضرورت برگزاری این دوره‌ها را روشن می‌کند.

جامه‌بزرگی در تشریح اهمیت و جایگاه اساتید دانشگاه از منظر مقام معظم رهبری، تصریح کرد: مقام معظم رهبری اساتید دانشگاه را پرچمداران علم دانستند که تاثیر بسیار زیادی در جامعه دارند و اساتید پیشکسوت، با تجربه و سابقه دار در رشته‌های مختلف را از ذخایر نظام خواندند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند استاد می‌تواند دانشجو را دلبسته یا نادلبسته به کشور بار بیاورد، ادامه داد: اساتید باید در تقویت غرور ملی دانشجویان تلاش کرده و آن را تقویت کنند و مروج کشورهای غربی در دانشگاه نباشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان با بیان اینکه باید به اساتید جوان دانشگاه میدان داده شود،خاطرنشان کرد: برخی از اساتید پیشکسوت حصاری به دور خود پیچیده و اجازه ورود جوان‌ترها به میدان را نمی‌دهند، در حالیکه برخی از جوانان با گذراندن دوره‌های تکمیلی می‌توانند منشا کارهای بزرگی در دانشگاه شوند.

وی با بیان اینکه اساتید نباید به کلاس‌های درس دانشگاهی بسنده کنند، گفت: در بیان مسائل درسی و غیر درسی باید در خارج از ساعات کلاس، مباحث برای دانشجویان مطرح شود که برای این کار اساتید مشاور فرهنگی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم