نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اساتید، غرور ملی را در دانشجویان تقویت کنند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: اساتید دانشگاهی غرور ملی را در دانشجویان تقویت کنند و مروج کشورهای غربی در دانشگاه نباشند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه همدان، “سعید جامه‌بزرگی” در آیین افتتاحیه ضیافت اندیشه استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی همدان به دانشگاه جامع ارتقا یافت، اظهار کرد: در سال تحصیلی جاری تعداد زیادی رشته تحصیلی در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد به دانشگاه آزاداسلامی همدان دانشجو می پذیرد.

وی با بیان اینکه برخی از این رشته‌ها در دانشگاه‌های آزاد تویسرکان و ملایر دانشجو می پذیرد، افزود: این اقدامات در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی و رسالت دانشگاه برقرار شده است.

رئیس دانشگاه آزاد همدان تصریح کرد: در هفته گذشته ضیافت اندیشه با حضور ۹۰ نفر از اعضای هیات علمی استان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر برگزار شد که در آن اساتید واحدهای دیگر چون تویسرکان نیز حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر طرح ضیافت اندیشه با حضور واحدهای همدان، اسدآباد و سایر واحدهای موجود در استان آغاز شده، افزود: تقویت اندیشه دینی و سیاسی اساتید، بررسی مسائل روز ایران و جهان و رفع شبهات و مشکلاتی که دانشجویان در طول سال تحصیلی گذشته با آن مواجه بوده‌اند و باید پاسخ قانع کننده به آنان ارائه شود، ضرورت برگزاری این دوره‌ها را روشن می‌کند.

جامه‌بزرگی در تشریح اهمیت و جایگاه اساتید دانشگاه از منظر مقام معظم رهبری، تصریح کرد: مقام معظم رهبری اساتید دانشگاه را پرچمداران علم دانستند که تاثیر بسیار زیادی در جامعه دارند و اساتید پیشکسوت، با تجربه و سابقه دار در رشته‌های مختلف را از ذخایر نظام خواندند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند استاد می‌تواند دانشجو را دلبسته یا نادلبسته به کشور بار بیاورد، ادامه داد: اساتید باید در تقویت غرور ملی دانشجویان تلاش کرده و آن را تقویت کنند و مروج کشورهای غربی در دانشگاه نباشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان با بیان اینکه باید به اساتید جوان دانشگاه میدان داده شود،خاطرنشان کرد: برخی از اساتید پیشکسوت حصاری به دور خود پیچیده و اجازه ورود جوان‌ترها به میدان را نمی‌دهند، در حالیکه برخی از جوانان با گذراندن دوره‌های تکمیلی می‌توانند منشا کارهای بزرگی در دانشگاه شوند.

وی با بیان اینکه اساتید نباید به کلاس‌های درس دانشگاهی بسنده کنند، گفت: در بیان مسائل درسی و غیر درسی باید در خارج از ساعات کلاس، مباحث برای دانشجویان مطرح شود که برای این کار اساتید مشاور فرهنگی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم