نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

از هر پنج بیرجندی یکی دانشجو است

رئیس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه دانشگاه ۳۵۰ عضو هیأت علمی دارد تصریح کرد: ۱۱ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و ۳۰۰ دانشجوی دکتری در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، خلیل خلیلی با اشاره به تاسیس دانشگاه بیرجند در سال ۵۴ با ریاست پرفسور گنجی، اظهار کرد: این دانشگاه در حال حاضر ۱۱ دانشکده و سه آموزشکده دارد.

وی ادامه داد: این دانشگاه در ۹۲ کد رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی، ۱۳۷ رشته کارشناسی ارشد و ۳۲ رشته دکتری دانشجو جذب می‌کند.

خلیلی با بیان اینکه این دانشگاه ۳۵۰ عضو هیأت علمی دارد تصریح کرد: ۱۱ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و ۳۰۰ دانشجوی دکتری در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

وی با اشاره به وجود دانشگاه‌های متعدد در استان نقش نیروی انسانی را در توسعه استان مهم دانست و خاطر نشان کرد: خراسان جنوبی بخصوص بیرجند با وجود این دانشگاه‌ها ماهیت و محوریت دانشجویی و دانشگاهی گرفته است به گونه‌ای که از هر پنج بیرجندی یک نفر دانشجو است.

رئیس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه امیدواریم دانشگاه بیرجند در زمره ۲۰ دانشگاه برتر کشور قرار گیرد، گفت: اقدامات انجام شده پنج ماهه اخیر سبب افزایش ۱۳ درصدی بودجه پژوهش و ۲ درصدی بودجه فناوری اطلاعات دانشگاه نسبت به سال گذشته شده است.

وی سفرهای علمی و روابط بین الملل، گسترش روابط بین الملل، اجرای آزمایش و بررسی طرح‌های فناوری اطلاعات تأکید و تکلیف حوزه پژوهش در تعامل و مشارکت فعال در ثبت و تأیید اختراعات را از جمله اقدامات انجام شده دانست.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم