نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ارتقای کیفیت در اولویت دانشگاه امیرکبیر

رییس دانشگاه امیرکبیر با اعلام اینکه در حوزه تولیدات علم و ارجاعات علمی مقام اول را در سطح خاور میانه داریم گفت: با وجود این رتبه اما در سطح جهانی در بعد فناوری رتبه ۸۵ را داریم و لزوم توجه به فناوری بیش از پیش احساس می‌شود.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا رهایی در مراسم تجلیل از اساتید نمونه دانشگاه امیرکبیر افزود: آنچه که باید خط مشی قرار گیرد و در سال جاری بر آن تاکید می‌شود ارتقای کیفیت در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد است. تا گردش کارها روان‌تر انجام شود. به همین منظور باید از شوراها بیشتر استفاده شود تا شاهد ارتقای مداوم کیفیت باشیم. بالطبع این ارتقای کیفیت نیاز به حضور موثر اساتید در تمام جنبه‌های مختلف دارد.

وی با اشاره به فضای رقابتی سنگین در جامعه افزود: در فضای کنونی جامعه که فضای رقابتی سنگینی وجود دارد فارغ‌التحصیلان زمانی می‌توانند جایگاه پیدا کنند که دارای شخصیت علمی و اجتماعی بالایی باشند. این وظیفه سنگین به عهده ما اساتید است.

رییس دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر اینکه یکی از ابعاد مهم فعالیت دانشجویان تحقیقات است گفت: بیش از سه برابر ورودی‌ها مربوط به تحصیلات تکمیلی است و در این مورد بحث تحقیقات نقش پررنگی دارد. با توجه به نامگذاری سال۹۳ به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی در هر بخش از این شعار مسئولیت‌هایی بر شانه دانشگاه سنگینی می‌کند.

وی افزود: اگر بنا باشد معضلات پیچیده اقتصادی حل شود باید با تکیه بر اقتصاد دانش‌بنیان مسائل مختلف را حل کنیم. مقام معظم رهبری نیز بر توسعه فناوری توجه زیادی داشتند و نقش دانشگاه در این توسعه پررنگ است.

رهایی با اشاره به مبادله قرارداد گرنت در سه ماهه اول سال گفت: در بسیاری از برنامه‌ها از جمله آیین‌نامه‌های ارتقا، تسهیلاتی برای حوزه پژوهش درنظر گرفته شده و نقش فعالیت‌های صنعتی و فناوری پررنگ دیده شده است. در حوزه پژوهش بناست امسال در سه ماهه اول سال قرارداد گرنت مبادله شود و سطح ارقامی که به گرنت پژوهش اختصاص پیدا می‌کند بالا ببریم تا امکانات مطلوب‌تری فراهم شود.

وی با تاکید بر توسعه حوزه فناوری در دانشگاه امیرکبیر اظهار کرد: در نظام پژوهشی چه در واحدهای تحقیقاتی و چه در واحدهای رشد کارآفرینی و چه در ارتباط با صنعت جلساتی تشکیل و تلاش شده تا گردش کار در این حوزه روان تر شود. امیدواریم با توجه به موفقیت‌هایی که در این چندساله در حوزه تولیدات علمی داشته‌ایم در حوزه فناوری نیز به این موفقیت‌ها دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به موفقیت‌های دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در سال گذشته گفت: ۱۸ دانشجو در مسابقات علمی موفقیت کسب کرده‌اند که این نشان‌دهنده ظرفیت بالای دانشجویان این دانشگاه است. تعداد قابل توجهی از دانشجویان در رتبه‌های اول تا پنجم قرارگرفته‌اند که این نشان دهنده این مساله است که این پتانسیل ها وجود دارد و فقط نیازمند برنامه‌ریزی است.

رهایی با تقدیر از جایگاه استاد مطهری گفت: جدای از اینکه در سالگرد شهادت ایشان از اساتید تجلیل می‌شود باید به سجایای اخلاقی و علمی این استاد گرانقدر توجه ویژه شود. ایشان نقش گرانقدری در تربیت جوانان داشته‌اند و اساتید ما نیز جدای از فعالیت‌های علمی در بعد تربیت دانشجویان و ارتباط صمیمی در جهت رفع مشکلات دانشجویان تلاش می‌کنند.

وی افزود: به هر حال همه باید توجه داشته باشیم که نسل جوان امروز با مشکلات متعددی روبه روست و علاوه بر توسعه علمی باید ابعاد شخصیت دانشجو نیز در دانشگاه شکل بگیرد. از این بعد نقش اساتید پررنگ است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم