نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ارتقاء کیفی خوابگاه‌های دانشجویی موجود در اولویت است

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی خاتم‌الأنبیا بهبهان با تبیین برنامه‌ها و سیاست‌های دانشگاه در خصوص ارتقاء کمی و کیفی فضاهای خوابگاهی دانشگاه، از ساماندهی دو خوابگاه خودگردان جدید با تغییر کاربری ساختمان هایی در سطح این شهرستان خبر داد.

دکتر سعید ضیائی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)‌ ، ‌منطقه خوزستان ، اظهار کرد: در حال حاضر دانشگاه دارای سه بلوک خوابگاهی برای دانشجویان دختر با ظرفیت حدود ۸۰۰ نفر و دو بلوک برای دانشجویان پسر با ظرفیت حدود ۳۰۰ نفر است؛ اتاق های بلوک‌های خوابگاهی دختران دو، چهار و هشت نفره و خوابگاه‌های پسرانه همه هشت نفره هستند.

وی با اشاره به تمهیدات اتخاذ شده برای افزایش ظرفیت خوابگاهی، افزود: دوخوابگاه خودگردان هر کدام با ظرفیت ۷۰ تا ۱۰۰ نفر یکی برای دانشجویان دختر در میدان اصلی شهر در فلکه شیراز و دیگری برای دانشجویان پسر در میدان غدیر، از ابتدای ترم جاری راه‌اندازی شد.

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی خاتم‌الأنبیا بهبهان با بیان این‌که فضای این ساختمان‌ها برای تغییر کاربری به‌عنوان خوابگاه‌های دانشجویی مناسب بود، اظهارکرد: خوابگاه‌های خودگردان به لحاظ کیفی تحت نظارت صندوق رفاه هستند.

ضیائی‌نژاد در خصوص مشکلات خوابگاه‌های این دانشگاه نیز گفت: در حال حاضر با مشکل کمبود فضای سبز و فضای ورزشی در خوابگاه‌ها مواجه هستیم به همین دلیل اخذ بودجه برای ایجاد فضای سبز و خرید وسایل مورد نیاز مجموعه ورزشی صبحگاهی در فضای باز در خوابگاه خواهران در دست پیگیری است.

وی درباره امکانات ورزشی فعلی خوابگاه‌ها تصریح کرد: امکان دوچرخه‌سواری در محوطه خوابگاه خواهران از سال‌های گذشته ایجاد و در حال حاضر نیز ۲۰ دستگاه دوچرخه دیگر برای خوابگاه خواهران خریداری شده‌است؛ ایجاد رینگ(محوطه) دوچرخه‌سواری در این خوابگاه نیز در حال انجام است.

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی خاتم‌الأنبیا بهبهان ادامه‌داد: همچنین طبق روال سال‌های پیش، دفتر مشاوره در خوابگاه خواهران فعال است که ساعاتی را برای مشاوره دانشجویان در طول شبانه‌روز اختصاص داده‌است.

ضیائی‌نژاد ارتقا کیفی خوابگاه‌های دانشجویی موجود را اولویت فعلی این بخش عنوان و تصریح کرد: درحال حاضر امکانات رفاهی خوابگاه‌ها مانند یخچال‌ و کولر مجزا برای هر اتاق در حد قابل‌قبول است و مشکلات عمده مربوط به فضای فرهنگی و اوقات فراغت است.

وی در خصوص سیاست‌های کلی دانشگاه در راستای ارتقاء کیفیت و کمیت خوابگاه‌های دانشجویی هم گفت: ‌براساس سیاست‌های دولت به سمت احداث خوابگاه‌های خودگردان و خصوصی‌سازی در سطح شهرستان حرکت می‌کنیم زیرا امکان احداث خوابگاه با بودجه دولتی وجود ندارد و در این راستا سعی بر جذب خیرین برای احداث خوابگاه‌های خودگردان است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم