نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ارتباط فقر با فرصت تحصیل در دانشگاه

کارشناسان آموزشی می‌گویند: بین فقر و آمادگی دانش‌آموزان برای ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی ارتباط قوی وجود دارد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تحقیقات انجام شده در یک مرکز آموزشی در شهر یانکرز نیویورک نشان می‌دهد فقر یکی از عوامل مهم و غیرقابل انکار در دستاوردهای تحصیلی دانش‌آموزان و آماده‌سازی آنها برای ورود به مقطع آموزش عالی پس از فارغ‌التحصیلی از مقطع متوسطه است.

کارشناسان تاکید دارند که گرفتن دیپلم و تکمیل دوره متوسطه مهم است اما کافی نیست بلکه در این مرحله دانش‌آموزان باید برای ورود به کالج یا دانشکده و دستیابی به تحصیلات تکمیلی آماده باشند در حالی که فقر یکی از موانع مهم بر سر راه این آماده‌سازی است. پیش از این تحقیقات صورت گرفته عمدتا بر تاثیر فقر بر موفقیت در مدرسه متمرکز بوده اما مطالعه اخیر تاثیر این مساله را بر کسب مدارک دانشگاهی نیز سنجیده است.

به گزارش ایسنا به نقل از لوهود، این تحقیق نشان می‌دهد در واقع فقر بر موفقیت‌های دانشگاهی و کسب مدارک تحصیلی عالی ۶۳ درصد تاثیرگذار است و باقی عوامل موثر در این زمینه مربوط به مسائلی همچون توجه به دانشجویان،‌ اندازه و امکانات کلاسی و .. می‌شود. این تحقیقات نشان می‌دهد با حذف مساله فقر، می‌توان تاثیر مسائل آموزشی دیگر را سنجید و به بهبود آن کمک کرد.

در شهر یانکرز نیویورک برای کاهش تاثیر فقر بر موفقیت‌های تحصیلی و آموزشی کودکان، ۳۳ میلیون دلار طی چهار سال برای مقاطع پیش‌دبستانی در نظر گرفته شده چرا که مساله فقر بر اعتماد به نفس، انگیزه، انضباط و مهارت‌های اجتماعی دانش‌آموزان تاثیر فوق‌العاده دارد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم