نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ارتباط دانشگاه جامع علمی کاربردی با آموزش و پرورش نیاز بازتعریف دارد

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم بیست و دومین سالگرد تأسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، گفت: عمل هنگامی زیبا است که بتواند از علم برخوردار بوده و با اهداف بالا و برای رسیدن به مراتب بلند باشد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان ادامه داد: اگر اول عمل، علم و آخر عمل رسیدن به کمالات باشد آن عمل احسن‌العمل می‌شود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم دانشجویی تربیت کنیم که کارآفرین باشد اما متعهد و امانتدار نباشد احسن‌العمل اتفاق نمی‌افتد. باید مقدمه علم، و موخره تعهد باشد.

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: باید برای روسای دانشگاه‌ها این امر که دانشجویی که از دانشگاه آنها فارغ‌التحصیل می‌شود نسبت به کشور و مردم کشورش تعهد و دلسوزی داشته باشد، مهم باشد.

محمدیان با اشاره به نقشه جامع علمی کشور گفت: یکی از سندها دانشگاه اسلامی است. دانشگاه اسلامی یک دغدغه است و نیاز به نقشه راهبردی دارد که این نقشه در سند دانشگاه اسلامی دیده شده است اما نیاز به راهکارهای اجرایی دارد.

وی ادامه داد: در سال گذشته اقدامات خوبی برای این سند انجام گرفت و به مرحله اجرایی شدن آن نزدیک می‌شویم.

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه با تأکید بر اینکه ارتباط دانشگاه جامع علمی کاربردی با آموزش و پرورش نیاز بازتعریف دارد، گفت: بسیاری از دانش‌آموزان در مدارس به صورتی جهت‌دهی می‌شوند که به سمت دانشگاه‌های دیگر سوق داده می‌شوند. اگر در آموزش و پرورش هدایت تحصیلی به درستی صورت گیرد حتی رتبه‌های برتر هم از این دانشگاه استقبال می‌کنند.

محمدیان در ادامه گفت: می‌توان سیاستی اتخاذ کرد که موجب هم‌افزایی دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دانشگاه جامع علمی کاربردی شود.

وی در ادامه به رشته‌های علوم انسانی اشاره کرد و گفت: تعداد زیادی از دانشجویان در رشته‌های علوم انسانی تحصیل می‌کنند اما از نظر اشتغالزایی آینده روشنی در انتظارشان نیست. حتی با وجود این‌که توسعه دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد در راستای این هدف صورت گرفت.

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تأکید بر اینکه دانشگاه جامع علمی و کاربردی ظرفیت اشتغال آفرینی برای رشته‌های علوم انسانی را دارد، گفت: در اغلب رشته‌های انسانی می‌توان جنبه فقهی آنها را هم در نظر گرفت که در این راستا دروس معارف هم باید ساماندهی بهتری شون زیرا در رشته‌هایی که تدریس می‌شوند به دانشجویان گفته نمی‌شود که حقوق الهی، حقوق مردمی و حلال و حرام چیست که باید به این امر توجه بیشتری شود.

ادامه دارد

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم