نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ارتباط بین دانشجویان پیش از ازدواج باید به صورت کنترل شده باشد

عضو هیات علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی گفت: ارتباط بین دانشجویان قبل از ازدواج باید به صورت کنترل شده صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، حسین میرزایی ظهر امروز در نشست و مناظره راه‌های همسریابی که در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی برگزار می‌شود، در ادامه اظهار کرد: ارتباط پیش از ازدواج در دوره‌های گذشته نیز وجود داشته اما این ارتباط در چارچوب خانواده صورت می‌گرفته است؛ به همین جهت این ارتباطات آسیب‌زا نبوده‌اند.

وی ادامه داد: آنچه که امروز مساله ماست، این است که جمعیت دانشجویی ما چهار میلیون نفر است که اکثر ایشان در سن ازدواج هستند و با یکدیگر نیز برخورد و رابطه دارند.

میرزایی با بیان اینکه «باید نوع ارتباط بین پسر و دختر مشخص شود» گفت: اگر در یک رابطه، حریم‌ها شکسته شود، این رابطه منفی خواهد بود و اثرات سویی خواهد داشت.

عضو هیات علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی تاکید کرد: امروز اکثر مردم برون‌همسری، یعنی انتخاب همسر خارج از دایره خانواده، را ترجیح می‌دهند؛ برای این منظور دست‌یابی شناخت از طرف مقابل بسیار مهم است.

وی با اشاره به ارتباط بین زن و مرد، حذف آن را ناممکن دانست و افزود: خانواده‌ها و نظام آموزشی ما باید قبول کنند که ارتباط بین پسر و دختر در جامعه وجود دارد؛ اما متاسفانه آنچه که در این ارتباطات رخ می‌دهد این است که طرفین با بهترین چهره خود برای یکدیگر نقش بازی می‌کنند.

میرزایی خاطرنشان کرد: با این حال اکثر خانواده‌ها داشتن ارتباط به صورت کنترل شده را نیز قبول نمی‌کنند؛ در جامعه ما برقراری ارتباط بین پسر و دختر حدود کمی دارد و فرهنگ ما اجازه برقراری ارتباط عمیق‌تر را نخواهد داد.

عضو هیات علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی با بیان اینکه «ارتباط بین دو طرف باید کنترل شده باشد» بیان کرد: عمده‌ترین مراحل برای یک ازدواج دانشجویی این است که فرد پس از شناسایی طرف مقابل خود این مطلب را با خانواده خود در میان بگذارد.

وی تاکید کرد: این نکته را نیز باید مورد توجه قرار داد که فرد دانشجو به مشاوره احتیاج دارد؛ مشاوره در دنیای امروز امری لازم است.

میرزایی اضافه کرد: با این حال باید توجه کرد که نحوه ازدواج به شکل امروز تفاوت‌های زیادی با گذشته دارد و باید در همان ترم‌های ابتدایی ورود دانشجویان به دانشگاه آموزش‌های لازم در این خصوص ارائه شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم