نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ارایه ۱۵ نوع تسهیلات دانشجویی توسط وزارت علوم

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اعتبار صندوق رفاه دانشجویی برای سال جاری را ۲۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکترمجتبی صدیقی با اشاره به اینکه ۱۵ نوع تسهیلات دانشجویی از سوی صندوق رفاه دانشجویی ازجمله مسکن، متاهلی، تحصیلی، تک نوبتی ارائه می شود افزود: تسهیلات دانشجویی سالانه از رشد ۱۰ تا ۲۰ درصدی برخوردار است.

دکتر صدیقی با بیان اینکه می خواهیم دانشجویان در فضای باز و محیطی که از آموزش عالی انتظار می رود، فعالتیهای اجتماعی و فوق برنامه خود را داشته باشند، گفت: در تمام دانشگاه های کشور درکنار توسعه علمی، به دنبال فضای سالم و بانشاط دانشجویی با تفاهم قشرهایی مانند استادان، کارکنان و دانشجویان هستیم.

وی گفت: در سال های گذشته توسعه آموزش عالی در استان ها هدفمند نبوده و بیشتر بر اساس افزایش جمعیت دانشجویی بنا شده که نتیجه آن خالی بودن برخی ظرفیت هاست، در طرح آمایش آموزش عالی در وزارت علوم، توسعه آموزش عالی و جمعیت دانشجویی هر استان متناسب با مزیت های همان استان هدف گذاری شده است.

وی با بیان اینکه در دانشگاه های دولتی هنوز ظرفیت خالی وجود ندارد و برای هر صندلی در دانشگاه های دولتی بویژه در تحصیلات تکمیلی رقابت هست، ادامه داد: تنها در مقطع کارشناسی برخی دانشگاه های غیردولتی صندلی و ظرفیت خالی در کشور داریم.

وی با اشاره به ظرفیت ۱۲ هزار نفری دوره دکتری دانشگاه های دولتی کشور در سال جاری که رشد چند درصدی داشته است، گفت: در دوره دکتری دانشگاه های دولتی، به ازای هر صندلی ۲۰ نفر در آزمون ها به رقابت می پردازند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم