نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ارائه ۵۰ سوئیت به دانشجویان متاهل علوم پزشکی ایران/بیمه کردن همه دانشجویان دانشگاه

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران از ارائه ۵۰ سوئیت به دانشجویان متاهل این دانشگاه خبر داد و افزود: تجهیزات این خوابگاه‌ها آماده است؛ اما منتظریم همه خدمات و امکانات به نحو احسن آماده شود تا در اختیار دانشجویان متاهل قرار دهیم.

فربد عبادی‌فرد آذر در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر اینکه مشکل ارائه خوابگاه به دانشجویان متاهل از سال‌های پیش وجود دارد، اظهارکرد: دلیل این امر این است که دانشجویان مقطع دکتری، چند سال است که باید تمام وقت در اختیار دانشگاه باشند و این امر مستلزم این است که خانواده آن‌ها هم همراهشان باشند. به همین دلیل دانشگاه‌های کشور برای ارائه خوابگاه به دانشجویان متاهل دچار مشکل شده‌اند.

وی ادامه داد: سعی ما این است که اگر به دانشجویان خدمات خوابگاهی هم ارائه نشد، وام ودیعه مسکن اعطا شود تا باری از روی دانشجویان برداشته شود و این وام‌ها حداقل ۷۵ درصد هزینه را پوشش می‌دهد. لازم به ذکر است دانشگاه نه تنها به دانشجویان متاهل، بلکه به دانشجویان مجرد واجد شرایط هم وام مسکن ارائه می‌دهد.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران، با بیان اینکه این دانشگاه به همه دانشجویان حائز شرایط، خوابگاه ارائه می‌دهد، توضیح داد: به هر دانشجویی که خارج از تهران سکونت دارد خوابگاه ارائه می‌شود. هم‌اکنون خوابگاه‌های الزهرا(س) و امام حسن(ع) که سال‌های قبل در اختیار دانشگاه نبود، در اختیار دانشگاه قرار گرفته و دانشگاه مشکلی برای ارائه خوابگاه به دختران و پسران ندارد.

عبادی فرد آذر ادامه داد: ترم تحصیلی ۹۴-۹۳ از ۲۲ شهریورماه آغاز شده است، اما از آنجایی که تعداد و شرایط قطعی دانشجویان بعد از حذف و اضافه مشخص می‌شود، آمار دقیق اسکان دانشجویان در خوابگاه هم بعد از حذف و اضافه مشخص می‌شود.

وی در مورد وام‌هایی که به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارائه می‌شود،اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران با بنیاد علوی، بنیادهای خیریه و صندوق رفاه دانشجویان وزرات بهداشت در ارتباط است،‌ هم‌چنین سعی می‌شود از طریق ارائه وام‌ توسط صندوق قرض‌الحسنه مشکلات مالی دانشجویان برطرف شود.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران در پاسخ به این سؤال که دانشجویان برای دریافت وام باید حائز چه شرایطی باشند، افزود: تقریباً به همه دانشجویانی که برای وام مراجعه می‌کنند، اگر مطابق با شاخص‌های ما باشند وام اعطا خواهد شد.

عبادی فرد آذر در بخش دیگر سخنان خود به خدمات تربیت بدنی دانشگاه اشاره کرد و گفت: به غیر از واحد تربیت بدنی که هر دانشجو پاس می‌کند، اگر دانشجویان به صورت گروهی به ما مراجعه کنند زمین فوتبال و فوتسال، همراه با مربی به صورت رایگان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. هم‌چنین خدمات دیگری مانند استخر، اسب‌سواری و تیراندازی، کوه‌نوردی، بدن‌سازی و … به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. در همه خوابگاه‌ها سالن مجهز به وسایل ورزشی وجود دارد که دانشجویان مستقر در خوابگاه می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

وی در ادامه در مورد بیمه دانشجویان گفت: همه دانشجویان تحت پوشش بیمه هستند و به هر کدام از بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه که مراجعه کنند هزینه‌ای پرداخت نخواهند کرد.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران در پایان در مورد تعداد دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه گفت: تعداد دانشجویان جدید‌الورود مقطع کارشناسی ۷۵۰ و دانشجویان جدیدالورود مقطع ارشد و دکتری ۷۰۰ نفر است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم