نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ارائه ۱۶۷ بورسیه رشته‌های علوم‌پزشکی به دانشجویان سوری

معاون آموزشی وزیر بهداشت از ارائه ۱۶۷ بورسیه رشته‌های علوم‌پزشکی به دانشجویان سوری خبر داد و افزود: ارائه این بورسیه‌ها در قالب همکاری‌های متقابل بین دو کشور سوریه و ایران اتفاق افتاد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی ایسنا، سید امیر محسن ضیایی در نشستی با خبرنگاران، افزود: کشور سوریه تقاضا کرد تا به ۱۴ دانشجوی تحصیلات تکمیلی در رشته‌های پزشکی پذیرش دهیم. ما برای این ۱۴ نفر محل پذیرش را مشخص کردیم و ۱۰ نفر پذیرش اولیه شده‌اند. شهریه این افراد را وزارت بهداشت پرداخت می‌کند زیرا ارتباط بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت بهداشت براساس شهریه است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت از پذیرش ۱۰۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی لبنانی در دوره دستیاری ، تخصصی و فوق تخصصی خبرداد و گفت: کارهای این ۱۰۰ دانشجو در حال انجام است. فعلا در حال مذاکره هستیم که هزینه‌های این ۱۰۰ دانشجو که ۲۰ میلیارد تومان است را چگونه تامین کنیم. قسمتی از این هزینه‌ها را وزارت بهداشت، قسمت دیگر را دانشجو، کشور لبنان یا نهادهای دیگر پرداخت می‌کنند.

دکتر ضیایی با تاکید بر اینکه سیاست وزارت بهداشت توسعه جذب دانشجوی خارجی است، افزود: هدف‌گذاری شده که تا سال آینده ۱۰۰۰ دانشجوی خارجی شهریه‌پرداز پذیرش کنیم. نهادهای دیگر مانند وزارت خارجه، وزارت اطلاعات و سایر نهادهای درگیر هم در این مورد همکاری کرده‌اند. در این راستا مقررات را ساده کردیم و به دانشگاه‌ها اجازه دادیم، دانشجوی خارجی بپذیرند. دانشگاه‌هایی که تبادل دانشجو انجام می‌دهند، استاد مدعو ، برنامه آموزشی مشترک با سایر دانشگاه‌های کشور و مدرک مشترک با سایر دانشگاه‌های جهان دارند، در رتبه‌بندی بالاتری قرار می‌گیرند و جایگاه آنها در رتبه‌بندی جهانی هم ارتقاء می‌یابد.

وی در مورد کشورهایی که از آنها دانشجو پذیرش می‌شود، گفت: از کشورهای همسایه درخواست‌های زیادی داریم و کشورهای همسایه در اولویت هستند. سپس کشورهای اسلامی یا هر کشوری که در دنیا مایل است دانشجو پذیرش می‌کنیم.

دکتر ضیایی در ادامه با اشاره به دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: این دانشگاه در این زمینه پیش‌رو است و بیش از ۱۶۰ نفر دانشجوی خارجی از ملیت‌های مختلف و در دوره‌های مختلف را جذب کرده است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت با بیان اینکه در برخی از رده‌ها تعداد صندلی‌ها بیشتر از درخواست‌ها است، افزود: رشته‌های فوق تخصصی دارای ۱۰۰ ظرفیت کاری است. همچنین در دوره‌های ph.D تقریبا همه دانشگاه‌ها می‌توانند دانشجو پذیرش کنند. در دوره تخصصی صندلی خالی نداریم اما دانشگاه‌ها اجازه پذیرش دانشجو دارند. البته باید توجه کرد این ظرفیت‌ها ارتباطی با ظرفیت داخل ندارد و جای دانشجویان داخل را تنگ نمی‌کند. از طرف دیگر ما تاکید داریم همه این دانشجویان شهریه‌پرداز باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم