نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ارائه وام ۳۰ میلیونی به دانشجویان متاهل برای رهن خانه

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مورد برنامه‌های این دانشگاه برای سال تحصیلی جدید گفت: از آنجایی که کانون‌های فرهنگی محلی برای پرورش و تقویت استعدادهای دانشجویان است، فعالیت این کانون‌ها یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما است.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، عبدالرحیم نیک‌ضمیر درحاشیه نشست معاونین فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در جمع خبرنگاران، افزود: هدف ما تقویت فرآیندهای معنوی، پرکردن اوقات فراغت دانشجویان و قراردادن آنها درمسیری است که فکر سالم داشته باشند.

وی با اشاره به موضوع تربیت بدنی دانشجویان اظهارکرد: هدف ما ارتقای کمی و کیفی تربیت بدنی دانشجویان است، زیرا قصد داریم دانشجویان از لحاظ فکری و فرهنگی در مسیر درست قرار گرفته، از لحاظ خانوادگی ارتقا پیدا کنند و دچار ناهنجاری و افت تحصیلی نشوند.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه از تاسیس یک خوابگاه برای سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: امسال کمبود خواگاهی وجود ندارد. دوشنبه خوابگاه سمیه که در انتهای خیابان شهید مطهری قرار دارد و در واقع ساختمان قبلی معاونت درمان است، افتتاح خواهد شد.

نیک‌ضمیر افزود: ظرفیت این خوابگاه ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر است و به خواهران اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه خوابگاه‌های دیگر بازسازی شده و افزایش ظرفیت داشته‌اند، خاطرنشان کرد: همچنین درحال ساخت ساختمانی ۱۰ طبقه واقع در منطقه اشرفی‌اصفهانی هستیم و این ساختمان مانند یک پردیس خودگردان است.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با ابراز تاسف از وضعیت خوابگاه متاهلان اظهار کرد: متاسفانه برای خوابگاه متاهلان اقدام خوبی صورت نگرفته است. به طور کلی دو خوابگاه وجود دارد که نصف آنها اختصاص به متاهلان دارد و یک خوابگاه به صورت کامل مختص متاهلان است که قدیمی بوده و نیاز به تعمیرات اساسی دارد.

نیک‌ضمیر به اقدامات انجام شده برای ارائه وام به متاهلان اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم که با همکاری صندوق رفاه وزارتخانه وام ۳۰ میلیون تومانی برای متاهلان در نظر بگیریم تا از طریق آن قادر به رهن خانه باشند.

وی تاکید کرد: البته خوابگاه‌های خودگردانی که مورد تایید هستند هم برای متاهلان وجود دارند که هزینه آنها زیاد نیست؛ اما فکر می‌کنم وام متاهلان زودتر به نتیجه برسد.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با بیان اینکه آمار دقیقی از تعداد دانشجویان متاهلی که نیاز به خواگاه دارند در دسترس نیست، گفت: تاکنون تقریبا ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان بودجه صرف بازسازی خوابگاه شده است و کمبودی برای خوابگاه مجردین در مهر وجود ندارد. بیشتر متقاضیان خوابگاه هم دختر هستند.

نیک‌ضمیر در پایان در مورد وام تحصیلی دانشجویان نیز اظهار کرد: بودجه وام تحصیلی از وزارتخانه گرفته می‌شود و هنوز مبلغی از طرف آنها اعلام نشده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم