نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ارائه درس مهارت‌های زندگی دانشجویی‌ ضروریست

سرپرست دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم با بیان اینکه باید در سر فصل‌های دروس عمومی یا اختیاری دانشگاه‌ها بازنگری شود، گفت: ضرورت وجود درسی تحت عنوان “مهارت‌های زندگی دانشجویی‌” لازم است.

حمید یعقوبی در گفت وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، با ابراز خرسندی از توجه مدیر دانشگاه‌ صنعتی امیرکبیر به این موضوع افزود: دانشجو نیازمند کسب آموخته های جدیدی است که این آموخته ها می‌تواند در این درس گنجانده شود.

وی در پاسخ به این سوال که سرفصل‌های این درس شامل چه چیزهایی است، گفت: آشنایی با فضا و محیط دانشگاه، آشنایی با فرهنگ‌های مختلف، مدیریت هیجانات، تحمل استرس، چگونگی کنار آمدن با دوری از خانواده و به اصطلاح “غم غربت” ، برنامه ریزی درسی، مقابله با خشم و پرخاشگری، نحوه زندگی سالم، مسائل بهداشتی و درمانی، روابط اجتماعی سالم و … می‌توانند جزو سر فصل‌های این درس باشند.

سرپرست دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم در ادامه گفت: ایده‌آل ترین شکل ممکن برای ارائه این درس این است که تحت عنوان دو یا سه واحد درس عمومی یا اجباری ارائه شود اما اگر درس به صورت اختیاری باشد باز هم مفید خواهد بود.

استقبال دانشجویان و عدم استقبال مدیر دانشگاه‌ها

یعقوبی افزود: به دلیل تجربه خوبی که از استقبال دانشجویان از درس دانش خانواده داشتیم می توان گفت استقبال دانشجویان از این درس هم خوب خواهد بود. زیرا این درس چالش‌ها و سختی‌های زندگی خود دانشجویان را مطرح می‌کند.

سرپرست دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم با ابراز تاسف از استقبال نکردن مدیران دانشگاه از ارائه این درس گفت: ممکن است دلیل این امر مشکلات مالی یا مسائل دیگر مانند ارائه درس‌های جدید دیگری باشد.

یعقوبی در پایان تاکید کرد: اما دانشگاه باید متوجه باشد که ارائه این درس به نفع مدیران دانشگاه است زیرا دانشجویی که یاد بگیرد کم‌تر خشمگین شود، کم‌تر به کمیته انضباطی خواهد رفت، یا اگر دانشجو به اهمیت درس خواندن پی ببرد و مشروط نشود در سرانه آموزشی کشور صرفه جوئی خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم