نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ادغام دانشگاه علوم اقتصادی با دانشگاه علامه طباطبایی لغو شد

بعدازظهر امروز حدود ۲۰۰ نفر ازدانشجویان علوم اقتصادی در اعتراض به ادغام این دانشگاه با دانشگاه علامه طباطبایی، دست به اعتراض و تجمع زدند، که پس از گذشت ساعاتی طبق اعلام معاون اداری مالی دانشگاه، این ادغام لغو شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ابتدای تجمع دکتر رنگ‌ریز معاون اداری مالی دانشگاه علوم اقتصادی در جمع دانشجویان حاضر شد و توضیحاتی را درباره چگونگی و علل این ادغام ارائه کرد.

دکتر رنگ‌ریز در جمع دانشجویان گفت: پس از گذشت یک ماه از آغاز بکار مدیریت جدید دانشگاه نامه‌های بسیاری از سوی برخی همکاران به شورای انقلاب فرهنگی و وزارت علوم ارسال شد. دلایل و بهانه‌های مختلفی از جمله اینکه رییس دانشگاه نمی‌تواند استادیار باشد و یا تعداد اعضای هیات علمی اندک است، مطرح کردند.به نحوی که از مهرماه پارسال تا فروردین‌ماه امسال ۳۵۰ نامه به وزارت علوم ارسال شده است. مگر ما چه فعالیتی انجام داده‌ایم که اینگونه اعتراضات انجام می‌شود. اگر ما ضدنظام هستیم و مشکلی داریم، چرا مسوولیت‌ها به عهده ما سپرده‌اید.

وی با بیان اینکه در دوران مدیریت قبلی تعداد دانشجویان دانشگاه به وزارت علوم سه هزار نفر اعلام شده بوده، گفت: در صورتی که پس از شفاف‌سازی در دولت فعلی مشخص شد که این دانشگاه ۱۵۰۶ دانشجو دارد و بنا بود بودجه دانشگاه به همین علت نصف شود اما با رایزنی‌های دکتر منجذب سرپرست دانشگاه ۱۱ میلیارد تومان از بودجه دانشگاه حفظ شد.

معاون اداره مالی دانشگاه علوم اقتصادی با اشاره به مشکلات موجود این دانشگاه گفت: در حال حاضر ۳۹ عضو هیات علمی با ۳۰ رشته در این دانشگاه وجود دارد و ۲۶ کارمند نیز مشغول به فعالیت هستند. بحثی که وجود دارد این است که یک شبه این دانشکده تبدیل به دانشگاه شده و همان افرادی که این کار را انجام داده‌اند، امروز حامیان دانشجویان معترض شدند.

وی افزود: اکنون آخر ماه است و ما نتوانسته‌ایم حقوق پرسنل را پرداخت کنیم.

رنگ‌ریز با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید با افزایش ۳۴۰ نفر دانشجو توانستیم دانشگاه را پابرجا نگه داریم، افزود: ماندگاری یا عدم ماندگاری این دانشگاه به من و آقای منجذب سپرده شد و سه گزینه برای ادغام پیش روی ما قرار داشت.

معاون اداره مالی دانشگاه علوم اقتصادی گفت: دانشگاه خواجه‌نصیر، خوارزمی و علامه طباطبایی گزینه های ادغام بودند و با روسای هر سه دانشگاه مذاکراتی انجام شد که روسای دانشگاه خواجه‌نصیر و خوارزمی از این موضوع استقبال کردند اما از آنجایی که نگاه دانشگاه‌های فنی به علوم انسانی نگاهی یک بعدی و ابزاری است، با ادغام با این دو دانشگاه موافقت نکردیم. حتی دانشگاه خواجه‌نصیر پیشنهاد کرد تا این دانشگاه به عنوان پردیسی جداگانه زیرنظر دانشگاه خواجه‌نصیر اقدام به فعالیت کند.

رنگ‌ریز با اشاره به اینکه گزینه نهایی دانشگاه علامه‌طباطبایی است افزود: شرط اولیه ما برای ادغام با این دانشگاه این بود که هیچ‌کدام از ۲۲۶ کارمند این دانشگاه اخراج نشوند. طبق توافقاتی صورت گرفته است، از آنجا که در زمان دکتر شریعتی هیات امنای دانشگاه علامه، تاسیس دانشکده علوم بانکی و مالی را تصویب کرده بودند، مقرر شد اعضای هیات علمی و دانشجویان علوم مالی و حسابداری در همین دانشگاه تحت عنوان دانشکده علوم مالی و بانکی به فعالیت بپردازند و اعضای هیات علمی و دانشجویان علوم مالی و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی نیز به این دانشگاه منتقل شوند.

معاون اداره مالی دانشگاه علوم اقتصادی با بیان اینکه مابقی دانشجویان و اعضای هیات علمی نیز مطابق دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علامه در دانشکده این دانشگاه مشغول به فعالیت و تحصیل می‌شوند، گفت: توافق شد آن دسته از اعضای هیات علمی‌ دانشگاه علوم اقتصادی که حاضر نیستند به دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه علامه بروند، در این دانشگاه اقدام به فعالیت کنند.

رنگ‌ریز در مورد مدرک دانشجویان نیز اظهار کرد: در این زمینه هنوز به توافق نرسیده‌ایم اما گزینه‌های پیش‌رو این است که آن دسته از دانشجویانی که در سال ۹۳ در این دانشگاه تحصیل می‌کردند، مدرک دانشگاه علوم اقتصادی دریافت کنند و گزینه دیگری این است که تمام دانشجویان با مدرک دانشگاه علامه طباطبایی فارغ‌التحصیل شوند. اختیار این مطلب دردست دانشجویان است و می‌توانیم با مذاکره با دانشجویان به نتیجه برسیم.

به گزارش ایسنا، این تجمع پس از رفتن معاون اداری مالی دانشگاه ادامه پیدا کرد و پس از ساعاتی مجددا معاون اداری مالی دانشگاه در جمع دانشجویان حاضر شد و در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا اعلام کرد که با مذاکرات انجام شده از سوی سرپرست دانشگاه با قائم مقام وزیر علوم، ادغام این دانشگاه لغو شده و دانشگاه به فعالیت خود به شکل مستقل ادامه خواهد داد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم