نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اختلاف‌نظر دانشگاه‌های استرالیا بر سر افزایش شهریه‌ها

تصمیم جدید دولت فدرال استرالیا مبنی بر اصلاح مجدد شهریه دانشجویان سبب دو دستگی میان دو دانشگاه مطرح این کشور شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از سال ۲۰۱۶ میلادی دانشگاه‌های استرالیا می‌توانند خودشان شهریه‌های دریافتی خود را تعیین کنند و کمک‌های فدرال در هر رشته حدود ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت. دولت همچنین از وام‌های کمک هزینه‌ تحصیلی سود دریافت خواهد کرد. بنابر اعلام دولت استرالیا، همچنین حداقل حقوق دریافتی افراد که طبق آن ملزم به بازپرداخت شهریه دانشگاهی خود می‌شوند با ۱۰ درصد کاهش به حدود ۵۰ هزار دلار در سال می‌رسد.

در همین رابطه «استفان پارکر»، معاون دانشگاه «کانبرا» که شدیدا با این تصمیم مخالف است می‌گوید:‌ این یک سیاست نامناسب و غیراخلاقی است. این تبعیض است که یک نسل کاملا رایگان تحصیل کند اما نسل دیگر با چنین هزینه‌های سنگینی روبرو شود.

اما از سوی دیگر «یان یانگ»، معاون دانشگاه ملی استرالیا نظر متفاوتی دارد و می‌گوید که این اصلاحات سبب ایجاد صنایع رقابتی می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتیز نیوز،‌ یانگ افزود: بدین ترتیب شاهد دریافت شهریه‌های متفاوت خواهیم بود و دانشگاه‌ها می‌توانند ادعا کنند که ما مدارک متفاوتی ارائه می‌دهیم که برای دانشجویان با ارزش‌تر خواهند بود.

تنها نقطه نظر مشترک دانشگاه‌ها درخصوص این افزایش شهریه‌ها این است که تورم اجتناب‌ناپذیر است. همچنین دانشجویان که از این تصمیم دولت فدرال استرالیا خشمگین هستند نسبت به این مساله دست به اعتراض زدند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم