نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اختصاص بخشی از بودجه معاونت فرهنگی پیام نور به پیوست نگاری فرهنگی

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نوراز اختصاص بخشی از بودجه معاونت فرهنگی این دانشگاه به پیوست نگاری فرهنگی خبرداد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر کریم نجفی برزگر، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور در نشستی خبری با اشاره به اهمیت نقش فرهنگ در تمام عرصه های زندگی بشر گفت: دانشگاه پیام نور با جمعیت بالای دانشجویی و ۴۰۰۰ عضو هیات علمی می‌تواند نقش موثری در زمینه فرهنگ سازی جامعه ایفا کند.

دکتر کریم نجفی برزگر از بر گزاری نخستین کارگاه پیوست نگاری فرهنگی در دانشگاه پیام نور خبر داد و افزود : این کارگاه به صورت اختصاصی در رشته معماری و شهرسازی اسلامی ویژه اعضای هیات علمی ۲۵ اذر به میزبانی دانشگاه پیام نور قزوین برگزار میشود.

وی هدف از برگزاری این کارگاه را رسیدن به الگویی جهت اجرایی شدن پیوست نگاری فرهنگی به خصوص در طراحی ساختمانهای این دانشگاه در سراسر کشور خبر داد .

وی با تاکید بر لزوم ایجاد و توجه به پیوست نگاری فرهنگی برای رشته های اقتصادی و معماری گفت: با توجه به مصادیق ارزنده معماری در کشورمان با ید مسئولان توجه ویژه ای به بحث پیوستنگاری فرهنگی داشته باشند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر اژدر جانشین رئیس مرکز پیوست نگاری فرهنگی در کشور نیز در این نشست با اشاره به اینکه بحث پیوست نگاری فرهنگی یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری است که مهجور مانده است افزود : بسیج اساتید کشور تصمیم بر اجرایی کردن این طرح در راستای فعالیت های شورای انقلاب فرهنگی گرفته است.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه پیام نور گفت : با توجه به کتاب محور بودن دانشگاه پیام نور، پرورش متخصصین فرهنگی ضرورت دارد و بسیج اساتید دانشگاه پیام نور با برگزاری گارگاههای پیوست نگاری ویژه اعضای هیات علمی میتواند نقش موثری در این زمینه داشته باشد .

وی توجه به ضرورت پیوست نگاری در طراحی و معماری ساختمانهای کشور ، توجه و ضرورت وجود پیوست فرهنگی برای رشته های مختلف و در نهایت پرورش نیرو های متخصص در این زمینه را از جمله محور های برگزاری نخستین کارگاه پیوست نگاری فرهنگی در دانشگاه پیام نور قزوین عنوان کرد .

دکتر اژدر گفت: بسیج اساتید دانشگاه پیام نور با همکاری معاونت فرهنگی ماموریت اجرایی کردن بحث پیوست نگاری فرهنگی در سراسر کشور را دارد.

وی گفت بسیج اساتید کشور به دنبال این است تا سازمانی جهت پرورش متخصصان فرهنگی تشکیل دهند و در زمینه اجرایی کردن این مهم اهتمام می ورزد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم