نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

احداث ۱۰پردیس جدید دانشگاه فرهنگیان و ایجاد ۲ رشته جدید کارشناسی ارشد

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور از امکان تاسیس ۱۰ پردیس جدید دانشگاه در آینده نزدیک در ۱۰ استان کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار «انشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، محمود مهرمحمدی در حاشیه برگزاری مراسم اختتامیه اردوی معرفتی فرهنگی حیات طیبه که در دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار ایسنا در خصوص برنامه‌های جدید این دانشگاه اظهار کرد: امکان تاسیس ۱۰ پردیس جدید به دانشگاه فرهنگیان در ۱۰ استان از جمله خراسان شمالی و همدان که موفق به دریافت مجوز از هیات دولت شده‌اند، فراهم شده و اعتبارات لازم برای تاسیس آن‌ها نیز از بودجه عمرانی سال ۹۳ اخذ شده است.

وی ادامه داد: امسال همچنین از طریق کنکور سراسری و با رعایت شیوه پذیرش بودمی اقدام به جذب ۱۲ هزار دانشجو از سراسر کشور کرده‌ایم.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه توسعه تحصیلات تکمیلی از برنامه‌های این دانشگاه است، خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین بار همزمان با سال تحصیلی جدید اقدام به ایجاد دو رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد کرده‌ایم.

مهرمحمدی ضمن ابراز امیدواری برای جذب ردیف استخدامی نیروی انسانی از معاونت منابع انسانی ریاست جمهوری، افزود: در این راستا مقرر شده است ۲۰۰ نفر در قالب هیات علمی جذب شوند اما در نظر داریم در صورت امکان این درخواست را به ۵۰۰ نفر افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه شاهد شکل‌گیری تحول جدیدی در کار دانشگاه فرهنگیان هستیم، گفت: خوشبختانه هم‌اکنون سند تحول برنامه درسی ملی تربیت معلم را تدوین کرده‌ایم.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور تصریح کرد: طراحی برنامه جدید آموزشی و نوسازی برنامه‌های دانشگاه فرهنگیان اکنون مراحل تصویب خود را پشت سر گذاشته است و سعی داریم که با اجرای برنامه‌های آموزشی جدید و کنار گذاشتن تدریجی برنامه‌های کهنه شاهد اتفاقات خوبی در دانشگاه فرهنگیان باشیم.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم