www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

احداث شهرهای دانشگاهی و پزشکی در تونس

دولت تونس رسما از اجرای پروژه‌های عظیم توسعه اقتصادی و احداث شهرهای دانشگاهی، پزشکی و تحقیقاتی پرده برداشت.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنابر اعلام دولت تونس، این شهرهای دانشگاهی و پزشکی، میزبان شمار زیادی مراکز تحقیقاتی، موسسات علمی و شعبه‌هایی از دانشگاه‌های خارجی خواهند بود. پروژه «شهر اقتصادی تونس» یک پروژه عظیم توسعه شهری و اقتصادی است که خبر احداث آن به صورت رسمی در خلال کنفرانس بین‌المللی با عنوان «سرمایه‌گذاری در تونس و آغاز دموکراسی» که هشتم سپتامبر در پایتخت این کشور برگزار شده،‌ اعلام شد.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، «شهر اقتصادی تونس» که ۹۰ کیلومترمربع وسعت دارد در منطقه «دار البی» تونس که درست در منطقه کانونی آفریقا، اروپا و خاورمیانه واقع شده با هزینه ۵۰ میلیارد دلار احداث خواهد شد. این شهر پس از تکمیل طی ۱۵ سال برای ۲۵۰ هزار نفر اشتغال تامین می‌کند. احداث این شهر اقتصادی معضل بیکاری را به ویژه در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی حل خواهد کرد.

این شهر اقتصادی از ۱۴ منطقه هوشمند و چهار مرکز اقتصادی توریستی، دانشگاهی، سلامتی و تجاری تشکیل می‌شود که در آن همچنین مناطق مسکونی نیز پیش‌بینی شده است. مراکز علمی شهر اقتصادی تونس نیز شامل یک کانون تحقیقاتی، شهر دانشگاهی، شهر پزشکی و یک مرکز کشاورزی می‌شود.

آمارهای رسمی تونس از روند نگران‌کننده فرار مغزها در میان فارغ التحصیلان این کشور که در دانشگاه‌های خارجی تحصیل می‌کنند حکایت می‌کند. بنابراین آمار، تنها حدود هفت درصد از فارغ التحصیلان تونس که در دانشگاه‌های خارجی تحصیل کرده‌اند طی پنج سال اخیر به کشور بازگشته‌اند. با این اوصاف احداث چنین شهرهای علمی با هدف ارتقای دانش علمی در تونس انجام می‌گیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم