نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

احداث دانشکده فنی و مهندسی در دانشگاه زابل

رئیس دانشگاه زابل از احداث دانشکده مهندسی، کتابخانه مرکزی و ساختمان آزمایشگاهی متمرکز و اجرای چند طرح پروژه درون دانشگاهی خبر داد.

دکتر محمود اوکاتی صادق رئیس دانشگاه زابل در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه دانشگاه زابل در یک منطقه مرزی و دور از امکانات قرار دارد افزود: این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور است که از زمان مدیریت دکتر آشتیانی در سال ۱۳۷۸ به صورت مستقل فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر این دانشگاه بیش از ۱۰ هزار دانشجو و۴۰۰ عضو هیئت علمی دارد. همچنین هشت دانشکده و چهار مجموعه پژوهشی و یک پژوهشگاه و یک مزرعه آزمایشی پژوهشی با بیش از ۵۰۰۰ هکتار دارد که در خاورمیانه به عنوان یکی از بزرگترین مزارع پژوهشی به حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه احداث دانشکده مهندسی و کتابخانه مرکزی این دانشگاه با ۶۰۰۰ متر مربع در سال آینده به اتمام می‌رسد، اظهار کرد: ساختمان آزمایشگاهی متمرکز با بیش از ۶۷ آزمایشگاه و امکانات مناسب در ۵۷۰۰ متر مربع یکی دیگر از پروژه‌های ملی ماست.

رئیس دانشگاه زابل ادامه داد: از جمله طرح‌های داخلی این دانشگاه شامل احداث سازمان مرکزی دانشگاه، سالن آمفی تئاتر ۱۵۰۰ نفری، ساختمان پژوهشکده کشاورزی دانشگاه زابل و پژوهشکده دام‌های خاص می‌باشد که بیش از ۶۰ درصد پژوهشکده کشاورزی و بیش از ۳۰ درصد پژوهشکده دام‌های خاص به اتمام رسیده و هم اکنون در جریان است.

وی در همین خصوص ادامه داد: احداث باغ گیاه شناسی به عنوان یک مجموعه آموزشی پژوهشی با نیت کمک به الگوهای جدید آموزشی در مباحث کشاورزی، آبیاری و کشت گلخانه‌ای و راه اندازی رشته مهندسی قدرت با گرایش انرژی تجدید پذیر از دیگر فعالیت‌های این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه زابل در خصوص جذب اعضای هیئت علمی گفت: در بیش از ۹۵ درصد رشته‌های این دانشگاه به تعداد کافی استاد داریم ضمن اینکه تعداد زیادی از دانشجویان دوره دکترا در سالهای آینده به عنوان استاد این دانشگاه پذیرش می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه جذب استاد در ترم جاری در رشته‌های محدودی مانند هنر و بعضی از رشته‌های مهندسی صورت می‌گیرد، ادامه داد: در فراخوان قبلی هم مثل فراخوان پیش رو نیاز ما برای جذب استاد به حداقل رسیده است.

اوکاتی صادق تراکم خوابگاه‌ها را کمی بالاتر از حد استاندارد دانست و اظهار کرد: دانشجویان دوره روزانه و دانشجویان خواهر دوره شبانه همه تحت پوشش خوابگاه‌های این دانشگاه هستند.ضمن اینکه ما سه بلوک خوابگاه در دست احداث داریم که امیدواریم تا پایان امسال به بهره برداری برسد و از مهر سال آینده میزان تراکم دانشجویان در خوابگاه‌ها تغییر کند.

رئیس دانشگاه زابل در خصوص میانگین معدل دانشجویان گفت: دانشجویان زابل چون در منطقه مرزی هستند، با سطح معدل پایین تری در کنکور وارد این دانشگاه می‌شوند اما در کنکور ارشد امسال در چهار رشته صنایع چوب، مرمت آثار تاریخی و محیط زیست رتبه‌های یک از دانشجویان کارشناسی این دانشگاه بودند.

وی در پایان از تکمیل سوله‌های ورزشی در دست اجرا خبر داد و افزود: هم اکنون بیش از سه سوله فعال داریم که در حال بازسازی هستند تا به استانداردهای لازم نزدیک شوند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم