نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

احداث آکادمی علم و فن‌آوری در الجزایر

وزارت آموزش الجزایر قصد دارد با همکاری چین، یک آکادمی علم و فن‌آوری تاسیس کند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزارت آموزش الجزایر با هدف افزایش نقش متخصصان در پیشبرد یک اقتصاد علمی و دانش بنیان قصد دارد با همکاری چین یک آکادمی ملی و فن‌آوری تاسیس کند. احداث این آکادمی علوم به عنوان یکی از توافق‌های چهارم سپتامبر چین – الجزایر با موضوع علم، فن‌آوری و آموزش عالی است.

در این گزارش یکی از مهمترین عوامل مشکل‌آفرین برای رشد تجارت در الجزایر، ناکافی بودن نیروهای کاری تحصیلکرده و فقدان ظرفیت کافی برای خلاقیت عنوان شده است. این مسئله، الجزایر را در بین ۱۴۴ کشور جهان از حیث داشتن تعداد کافی دانشمند و مهندس در رتبه ۶۱ قرار داده است. این کشور همچنین در زمینه ثبت نام در مقطع کارشناسی در رتبه ۷۸، در مقطع آموزش عالی و آموزش در رتبه ۹۸، در زمینه ریاضیات و آموزش علوم در رتبه ۱۱۳، از نظر کیفیت نظام آموزشی در رتبه ۱۱۴، در زمینه آمادگی فنی در رتبه ۱۲۹ و نیز در عرصه همکاری‌های دانشگاه و صنایع در رتبه ۱۳۷ قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، این آکادمی به عنوان یک اتاق فکر، تخصص‌های مختلف بین‌رشته‌ای را گردهم آورده و به تصمیم‌گیرندگان و سیاستگذاران در رابطه با مواجه با چالش‌های حاضر در الجزایر کمک می‌کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم