نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

احداث آکادمی علم و فن‌آوری در الجزایر

وزارت آموزش الجزایر قصد دارد با همکاری چین، یک آکادمی علم و فن‌آوری تاسیس کند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزارت آموزش الجزایر با هدف افزایش نقش متخصصان در پیشبرد یک اقتصاد علمی و دانش بنیان قصد دارد با همکاری چین یک آکادمی ملی و فن‌آوری تاسیس کند. احداث این آکادمی علوم به عنوان یکی از توافق‌های چهارم سپتامبر چین – الجزایر با موضوع علم، فن‌آوری و آموزش عالی است.

در این گزارش یکی از مهمترین عوامل مشکل‌آفرین برای رشد تجارت در الجزایر، ناکافی بودن نیروهای کاری تحصیلکرده و فقدان ظرفیت کافی برای خلاقیت عنوان شده است. این مسئله، الجزایر را در بین ۱۴۴ کشور جهان از حیث داشتن تعداد کافی دانشمند و مهندس در رتبه ۶۱ قرار داده است. این کشور همچنین در زمینه ثبت نام در مقطع کارشناسی در رتبه ۷۸، در مقطع آموزش عالی و آموزش در رتبه ۹۸، در زمینه ریاضیات و آموزش علوم در رتبه ۱۱۳، از نظر کیفیت نظام آموزشی در رتبه ۱۱۴، در زمینه آمادگی فنی در رتبه ۱۲۹ و نیز در عرصه همکاری‌های دانشگاه و صنایع در رتبه ۱۳۷ قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، این آکادمی به عنوان یک اتاق فکر، تخصص‌های مختلف بین‌رشته‌ای را گردهم آورده و به تصمیم‌گیرندگان و سیاستگذاران در رابطه با مواجه با چالش‌های حاضر در الجزایر کمک می‌کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم