نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اجلاس وزرای علوم کشورهای جنبش غیرمتعهدها فردا در تهران

اجلاس کارشناسی کشورهای جنبش غیرمتعهدها با حضور ۵۸ کشور عضو جنبش عدم تعهد فردا در تهران آغاز بکار می‌کند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، فردا و در روز اول این اجلاس “تهیه و تنظیم بیانیه نشست تهران” مورد بررسی قرار میگیرد،این بیانیه از حدود هفت ماه پیش در نیویورک به بحث گذاشته شده و در مسیر نهایی شدن قرار دارد. در روز دوم و بعد از افتتاحیه، وزرای کشورهای مختلف نگاه و تحلیل خود را در مورد این بیانیه ارائه می کنند.

پیش از این دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از حضور مسوولان ۵۸ کشور در ایران خبر داد و گفت: ۳۱ تن از این مسوولان در سطح وزیر هستند. همچنین ۹ نهاد مهم بین‌المللی از جمله اتحادیه آفریقا، بانک توسعه اسلامی، اتحادیه عرب، کنفرانس ICTP، هم در تهران حضور پیدا خواهند کرد.

دکتر سالارآملی با تاکید بر اینکه اتفاقات زیادی در حاشیه اجلاس رخ خواهد داد، در مورد حواشی این اجلاس گفت: ما ملاقات‌های بیشماری را در سطح وزرا، معاونان وزیر و روسای دانشگاه‌ها پیش‌بینی کرده‌ایم. همچنین اعطای بورس و پذیرش دانشجو از موارد مهم دیگر مدنظر ما است.

جنب سالن اجلاس، نمایشگاهی برگزار می‌شود که در آن دانش و فناوری‌های صلح‌آمیز ایران از جمله نانو، فناوری و انرژی هسته‌ای که اگر در کشور ما وجود نداشت، بیماران سرطانی راهی برای درمان نداشتند به نمایش گذاشته می‌شود.

به گفته وی،‌در این اجلاس سیاست‌گذاری‌های کلانی که کشورهای نم بر روی آن توافق می‌کنند در دستور کار است، همچنین ۲۵ محور مورد بررسی قرار می‌گیرد که نقش علوم و تکنولوژی در توسعه پایدار، همکاری جنوب – جنوب، ضرورت حرکت کشورهای غیرمتعهد، دانشگاه‌های نسل سوم، ضرورت حضور زنان و جوانان از جمله این محورها هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم