نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اجلاس مرکزی کنگره ملی شهدای دانشجو برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم از برگزاری اجلاس مرکزی کنگره ملی شهدای دانشجو در شانزدهم اسفندماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سیدضیاء هاشمی در نشستی خبری ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه گفت: مقدمات اجرایی برگزاری کنگره شهدای دانشجو از خردادماه سال گذشته شروع و ستاد برگزاری آن در تابستان تشکیل شد. در پاییز گذشته نیز احکام مسوولان کنگره ملی استان‌ها توسط رییس کنگره که سرپرست وقت آن زمان دکتر نجفی بود صادر شد.

وی با تاکید بر اینکه کنگره باید با حمایت دانشگاه‌ها برگزار شود، افزود: در آستانه برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو در دانشگاه تهران هستیم که دبیری آن در سطح ملی برعهده رییس بسیج دانشجویی کشور بوده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم همچنین اظهار کرد: این کنگره در سطوح مختلف و با مشارکت دستگاه‌هایی همچون وزارت علوم، دانشگاه آزاد، جهاد دانشگاهی، وزارت بهداشت و دانشگاه‌های مختلف برگزار می‌شود.

هاشمی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای مهم در این کنگره‌ها، تقویت الفت و همدلی بین دستگاه‌های مختلف بوده است، توضیح داد: این همدلی از ابتدا وجود داشت و امروز در اواخر سال نیز شاهد اوج همدلی هستیم که لازم است از همه همکاران مخصوصا بسیج دانشجویی که بخش عمده کار بر عهده آنها بوده است، سپاسگزاری کنم.

وی همچنین ضمن تشکر از همکاری ائمه جمعه و روسای دانشگاه‌ها بیان کرد: استقبال زیادی از سوی دانشجویان به این کنگره شده است و از نشان دهنده آن است که امروز فضای شهادت و آرمان شهیدان در دانشگاه‌ها زنده است و ملت ما نسبت به آنها قدرشناس هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم یکی از اهداف برگزاری این کنگره‌ها را پراکندن عطر شهادت در فضای دانشگاه‌ها دانست و گفت: امسال حال و هوای دانشگاه‌ها معنوی و حال و هوای شهیدان بود و هدف اولیه تا حدودی محقق شد.

هاشمی همچنین در توضیح دستاورد دیگر برگزاری این کنگره‌ها توضیح داد: از طریق این یادواره‌ها نشان داده شد که چه شخصیت‌های برجسته‌ای بین شهدای دانشجو حضور داشتند و آنها از چه فضایلی برخوردار بودند و بدون شک شهیدان الگوهای ما در مجامع دانشگاهی و سایر مجامع هستند.

وی این کنگره را به عنوان اولین کنگره شهدای دانشجو تلقی کرد و افزود: به محض پایان این مرحله، مقدمات برگزاری کنگره‌های بعدی فراهم می‌شود تا از فضای معنوی به وجود آمده نهایت بهره را ببریم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در پایان سخنانش زمان برگزاری اجلاس مرکزی کنگره ملی شهدای دانشجو را شنبه ۱۶ اسفندماه اعلام کرد و افزود: این کنگره از ساعت ۹ صبح ۱۶ اسفندماه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران و با حضور خانواده‌های شهدا، مسئولان آموزش عالی، مسوولان فرهنگی فعال و دانشجویان برگزار می‌شود.

ادامه دارد….

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم