www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اجرای طرح استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در ۱۱ دانشگاه کشور

مدیر کل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم از اجرای طرح بهینه سازی مصرف انرژی در دانشگاه‌های سراسر کشور خبرداد و افزود: اجرای طرح استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در ۱۱ دانشگاه کشور اجرا می شود.

مهرالله رخشانی مهر، مدیر کل طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفتگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از اجرای طرح استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در ۱۱ دانشگاه کشور خبر داد.

وی در همین خصوص اظهار کرد: در راستای اجرای طرح ملی ساماندهی و اصلاح الگوی مصرف و تامین انرژی در دانشگاه‌ها پروژه‌های خوابگاهی ۱۱ دانشگاه به وزارت نیرو معرفی شدند.

مدیر کل طرح‌های عمرانی وزارت علوم با اشاره به نحوه تامین اعتبارات این طرح افزود: ۵۰ درصد اعتبار مورد نیاز این طرح از سوی وزارت نیرو و مابقی از سوی دانشگاه‌ها تامین خواهد شد.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح در دانشگاه‌های یاسوج، بوشهر، شاهرود، زابل،‌ گنبد، تربیت مدرس، زنجان، دانشگاه هنر، دو بلوک خوابگاه شهید چمران اهواز و ساختمان وزارتخانه با نیروی برق مورد نیاز از طریق انرژی خورشیدی تاسیس خواهد شد.

رخشانی مهر در ادامه با اعلام این خبر که امسال کارگاهی با موضوع بهینه سازی مصرف سوخت برگزار شد، گفت: در این کارگاه یک نفر از کارکنان بخش تأسیسات از هریک از دانشگاه‌های کشور حضور داشتند و در زمینه راهکارهای بهینه سازی مصرف نظیر تامین و تجهیز موتورخانه‌ها آموزش دیدند و در زمینه بروز ایرادات احتمالی آنها را مطلع کردند.

مدیر کل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم در پایان ضمن اشاره به همکاری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی اظهارکرد: این طرح در مراحل بعدی از فاز بهینه سازی مصرف انرژی برق و گاز به مدیریت مصرف انرژی‌های دیگر نظیر آب نیز خواهد پرداخت و در نظر دارد تا سهم منابع انرژی‌های تجدیدپذیر در تامین انرژی مصرفی دانشگاه‌ها را افزایش دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم