نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اجرای طرح «استاد مشاور» به ابتکار دانشگاه علم و صنعت

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت از فعال سازی طرح استاد مشاور برای دانشجویان تمام مقاطع خبرداد و افزود: درحال حاضر ۱۲ رشته تلفیقی در این دانشگاه وجوددارد.

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درخصوص برنامه های دانشگاه برای کاهش آمار دانشجویان مشروطی گفت: برگزاری کلاس های جبرانی و پایه، فعال سازی طرح استادمشاور و استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاه در نقش مشاور ، به‌خصوص در مقطع تحصیلات تکمیلی و ایجاد مراکز مشاوره فعال ازجمله اقدامات این دانشگاه است.

وی ادامه داد: اگر درصد دروس تخصصی مربوط به رشته تحصیلی دانشجویان در کنکورسراسری کمتر از حد مشخصی باشد آنها ملزم به شرکت در دروس پیش نیاز و جبرانی هستند. علاوه براین انتخاب استاد راهنما یک روند اجباری برای تمام دانشجویان است و تا وقتی از این مرحله گذرنکنند نمی توانند انتخاب واحد کنند. درمقطع ارشد و دکتری هر دانشجو از ابتدای آغاز دوران تحصیل خود یک استاد مشاور دارد که با او در زمینه اجرای برنامه ها و مواردی ازجمله انتخاب واحد، به او کمک می کند اما طی دوسال اخیر این طرح برای دانشجویان کارشناسی هم انجام می شود که بر اساس این طرح هر ۳۰ دانشجوی کارشناسی یک استاد مشاور دارند.

کلانتر همچنین افزود: دانشجویانی که در زمینه های دیگری به غیر از موارد آموزشی نیاز به مشاوره داشته باشند می توانند با مراجعه به مراکز مشاوره در دانشگاه مشکلات خود را با مشاوران درمیان گذاشته و برای رفع مسائل خود از سوی آنها هدایت شوند.

وی میانگین معدل دانشگاه علم و صنعت طی ۵ سال اخیر را ۱۵٫۲ عنوان کرد و افزود: میانگین معدل مقطع ارشد در سه سال اخیر ۱۶٫۲ و میانگین معدل دکتری درهمین بازه زمانی ۱۸ است.

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اینکه این دانشگاه ۲۰ رشته در مقطع کارشناسی، ۱۰۰ رشته در مقطع ارشد و ۵۰ رشته در قطع دکتری دارد، اظهارکرد: حدود ۶۰ رشته از رشته های مقطع ارشد در ۶ سال اخیر ایجادشده اند.

وی در پایان با بیان اینکه تمرکز ما بر فراهم کردن زمینه افزایش رشته های تلفیقی است، گفت: این دانشگاه نزدیک به ۱۲ رشته تلفیقی دارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم