نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اجرای اقتصاد مقاومتی موجب پیوند نیازهای کشور با توانمندی‌های دانشگاه می‌شود

سرپرست دانشگاه تهران با بیان اینکه در حال حاضر نیازهای مشخصی به دانشگاه‌ها اعلام نمی‌شود گفت: بعضی نهادها و دستگاه‌های کشور به دنبال تأمین نیازهایشان در خارج از دانشگاه‌ها هستند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر نیلی احمد آبادی درهفتاد وهشتمین نشست فرهنگی استادان بسیجی تهران بزرگ با بیان اینکه اجرای اقتصاد مقاومتی می‌تواند پیوند نیازهای کشوربا توانمندی‌های دانشگاه را به وجود آورد، گفت: بعضی نهادها و دستگاه‌های کشور به دنبال تأمین نیازهایشان در خارج از دانشگاه‌ها هستند. توسعه و پیشرفت بدون مشارکت دانشگاه‌ها امکان‌پذیر نیست و دستگاه‌ها اولین مکان برای حل مسائلشان را دانشگاه بدانند.

وی با اشاره به نقش ارزشمند و بی‌بدیل دانشگاهیان در طول دفاع مقدس گفت: فعالیت‌های دانشگاهیان درمهندسی جنگ وهمچنین بعد ازآن در جهاد سازندگی نقش تعیین‌کننده‌ای داشت وهرچه زمان می‌گذرد نقش دانشگاهیان پیچیده‌تر و نیاز کشور به جامعه دانشگاهی در کمک به توسعه کشور بیش از پیش می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: درحوزه علم وفناوری بیشترین زحمت بردوش دانشگاه‌هاست، چرا که نیروی محرکه علم و تحقیق دانشجویان هستند. البته بازار این علم نیز نهادها و دستگاه‌های کشور هستند. برهمین اساس تحول در این حوزه بسیارلازم و شرط اجرای سیاست‌هاست.

سرپرست دانشگاه تهران با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی تحول در اقتصاد ایران را به همراه خواهد داشت گفت: دستگاه‌های دولتی باید نیازها را مبتنی بر سیاست‌های ابلاغی تنظیم و اجرا کنند. تحقق اقتصاد مقاومتی باعث رسیدن به یک اقتصاد شفاف، پویا، متحرک و درون‌گرا خواهد شد و می‌تواند پیوند نیازهای کشور با توانمندی‌های دانشگاه را به وجود آورد.

وی در پایان تصریح کرد: این موضوع نیازمند یک تحول در سیاست‌های دولت است که بر اساس اقتصاد مقاومتی اجرا شود. آینده کشور در گرو تحقق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است و ما مصر هستیم در این جهت گام برداریم.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم