نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اجرایی کردن سند دانشگاه اسلامی از اولویت‌های وزارت علوم است

معاون فرهنگی وزیرعلوم گفت: یکی از اولویت‌های وزارت علوم اجرایی کردن سند دانشگاه اسلامی است که دکتر فرهادی وزیر علوم نیز بر این موضوع تأکید کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای ۱۶ آذر در امامزاده عبدالله شهرری در پاسخ به سوالی مبنی بر ساخت نماد مزار شهدای ۱۶ آذر در امامزاده عبدالله شهرری، اظهار کرد: سال گذشته این موضوع مطرح شد و هم بنیاد شهید و هم اداره کل شاهد ایثارگر وزارت علوم از این طرح استقبال کردند. این طرح مورد بررسی قرار گرفت و قرار است که این موضوع پیگیری شود.

معاون فرهنگی وزیر علوم همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا قرار است در آیین‌نامه تشکل‌های دانشجویی بازنگری انجام بگیرد، گفت: من فکر می‌کنم آیین‌ نامه فعلی تشکل‌های دانشجویی آیین‌نامه خوبی است ولی ممکن از با برخی ابهامات و اشکالاتی مواجه باشد که این موارد به طور مستمر در حال رصد هستند و پیشنهادات اصلاحی به مراجع مربوطه ارائه می‌شود.

هاشمی با اشاره به سند دانشگاه اسلامی، گفت: یکی از اولویت‌های وزارت علوم اجرایی کردن سند دانشگاه اسلامی است که وزیر علوم دکتر فرهادی نیز بر این موضوع تأکید کرده‌اند. در این راستا بیش از هشت ماه است که کارگروهی با مشارکت نمایندگان چندین دستگاه تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: اولین محصول این کارگروه تدوین آیین‌نامه جدید کرسی‌های آزاداندیشی بود که به نتیجه رسید و ابلاغ شد. در حال حاضر نیز چند اولویت دیگر از سند دانشگاه اسلامی تدوین شده است که در این کارگروه در حال بررسی است.

هاشمی خاطرنشان کرد: گام بعدی این است که وقتی زیرساخت‌های ساختار اداری و آیین‌نامه‌های لازم تدوین شود زمانی برای توجیه مسئولین مربوطه و نشست‌های مختلفی که منجر به اقدامات عملی در سطح دانشگاه بشود توسط دستگاه‌های مرتبط انجام می‌گیرد.

معاون فرهنگی وزیر علوم در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا ایجاد یادمان‌ها دردانشگاه‌ها همچنان ادامه پیدا خواهد کرد ما یادمان‌ها را عنصر فرهنگی مثبتی می‌دانیم که نماد و نشانه‌ای از ارزش‌های متعالی جامعه انقلابی و اسلامی ما است که در دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گرفته است. در همین راستا مسئولین دانشگاه به فراخور امکانات و مقدورات خود این طرح‌ها را پیگیری می‌کنند و ما نیز در حد امکان حمایت‌های لازم را انجام می‌دهیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم