نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اجرایی شدن قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در دانشگاه آزاد در آینده نزدیک

اولین جلسه ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، اولین جلسه ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد و در این جلسه مصوبه تقویت بنیه علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر در این جلسه به تصویب اعضا رسید و مقرر شد کانون های ایثار (هسته های علمی پژوهشی دانشجویان شاهد و ایثارگر یا شبکه های معتمدین معین دانشجویی) تشکیل شود.

همچنین مطالبات دانشگاه آزاد اسلامی از بنیاد شهید بابت شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر مطرح و مورد بررسی قرار گرفت و مصوبه فعالیت های فرهنگی و ورزشی با مشارکت بنیاد شهید و دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب اعضا رسید.

دکتر میرزاده در این جلسه با تاکید بر اینکه ۷۴ درصد از دانشجویان ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به خود می بالد که به بستری برای خدمت گزاری به ایثارگران عزیز تبدیل شده است.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده در این جلسه ضمن ابراز خوشحالی از تشکیل جلسه ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر با حضور ارزشمند حجت الاسلام و المسلمین شهیدی، بیان کرد: ما در دانشگاه آزاد اسلامی با جدیت منتظر فرصتی بودیم که این جلسه بعد از ۴ سال برگزار شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه بیش از ۷۴ درصد دانشجویان ایثارگر دردر دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند، گفت: ما به خود می بالیم که در دانشگاهی که با تایید حضرت امام ( ره) و پیشنهاد آیت الله هاشمی رفسنجانی ۳۲ سال پیش تشکیل شد تبدیل به بستری برای خدمت گزاری به ایثارگران عزیز که مورد توجه امام ( ره) بودند، شده است.

وی افزود: این عزیزان برای دفاع از کیان انقلاب اسلامی، مقابله با تهدیدات و عوامل ضد انقلاب در داخل و خارج از کشور مردانه ایستادند و یا جان خود را فدا کرده یا با ایثارگری خود به مقام جانبازی نائل آمدند.

دکتر میرزاده در ادامه با اشاره به سالگرد ۹ دی ، اظهار کرد: ۹ دی روزی است که ملت ایران از کیان انقلاب اسلامی، نظام و ارزشهای اسلامی دفاع کرد و خطوط قرمز خود را بر اساس دفاع از اهل بیت به جهانیان نشان داد.

وی با بیان اینکه ما در دانشگاه آزاد اسلامی در مقابل ایثارگران و خانواده های شاهد سر تعظیم فرود می آوریم، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی این آمادگی را دارد که با راهنمائیهای حجت الاسلام و المسلمین شهیدی معاون رئیس جمهور با کمال میل و از ته جان و قلب به ایثارگران و خانواده های شهدا خدمت کند.

دکتر میرزاده در ادامه افزود: با وجود اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه دولتی نیست و تنها منبع درآمد دانشگاه شهریه دانشجویان است، اما خود را متعهد می داند که تا جایی که توان دارد به دانشجویان شاهد و ایثارگر خدمت کند چرا که وجود این عزیزان را در دانشگاه برکتی برای خود می داند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: ما در دانشگاه آزاد اسلامی بنا داریم قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران که توسط ریاست جمهور ابلاغ شده را با کمال میل اجرایی کنیم.

دانشگاه آزاد اسلامی پرچمدار کاروان ایثارگران در حوزه آموزش عالی

محمد تقی طباطبایی مدیر کل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی ضمن خیر مقدم به حضور حجت الاسلام و المسلمین شهیدی، اظهار کرد: جلسه ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی بعد از ۴ سال و با همت و نگاه بلند دکتر میرزاده برگزار شد.

وی با با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با ۱۱۰ هزار دانشجوی ایثارگر پرچمدار کاروان ایثارگران در حوزه آموزش عالی است، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از حضور ایثارگران و خانواده های شهدا که مشعل های فروزان را در جای جای دانشگاه روشن نگه داشته اند، استقبال می کند.

طباطبایی با ارائه آماری از حضور ایثارگران در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در حال حاضر ۲۳۰۰ نفر از کارکنان دانشگاه، نزدیک به ۴۰۰ نفر از اعضای هیات علمی و نزدیک به ۱۱۰ هزار دانشجو از عزیزان شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

رئیس امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: بنده به نمایندگی از دانشگاه آزاد اسلامی از دکتر روحانی تشکر می کنم که با شجاعت و ایثار قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را علی رغم تنگناهای مالی دولت، ابلاغ کردند.

طباطبایی با بیان اینکه ابلاغ این قانون نشان از جسارت رئیس جمهور دارد، اظهار امیدواری کرد: با اجرایی شدن قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در دانشگاه آزاد اسلامی زمینه ارائه خدمات رسانی بهتر به دانشجویان ایثارگر در تمام حوزه های دانشگاه فراهم شود.

در این جلسه مصوبه بررسی راه کارهای اجرایی شدن قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در دانشگاه آزاد اسلامی مطرح و مقرر شد کارگروهی متشکل از نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد شهید، ساز و کار های اجرایی برای بررسی قانون جامع خدمات رسانی به دانشگاه آزاد اسلامی را تهیه کنند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم