نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ابولا بهانه‌ای برای قرنطینه سال تحصیلی جدید در غنا

شیوع گسترده بیماری مهلک ابولا در غرب آفریقا، دانشگاه‌های غنا خواستار تاخیر در آغاز سال تحصیلی جدید در این کشور شدند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حالی که دانشگاه‌های غنا به دلیل شیوع بیماری مهلک ابولا، تعویق در آغاز سال تحصیلی جدید را خواستار هستند اما بسیاری معتقدند که دلیل اصلی تاخیر دو هفته‌ای در شروع سال تحصیلی، ادامه اعتصاب استادان این کشور است.

اعضای اتحادیه استادان دانشگاهی غنا (UTAG) در اعتراض به میزان پرداخت هزینه کتاب‌ها و تحقیقات دست به اعتصاب زده‌اند که در صورت شروع کلاس‌های درس، فعلا خبری از حضور استادان در کلاس ها نخواهد بود. با این حال، وزارت آموزش غنا در اطلاعیه‌ای که با موضوع تعویق در آغاز سال تحصیلی جدید منتشر شده اعلام کرد که این تصمیم به توصیه کارشناسان بین وزارتی مقابله با شیوع بیماری ابولا اتخاذ شده است و بنابراین اطلاعیه، آغاز سال تحصیلی جدید دست‌کم دو هفته به تعویق خواهد افتاد. اما به نظر می‌رسد موسسات آموزشی و دانشگاه‌ها به منظور آمادگی بیشتر و اعمال نظارت‌های ضروری با تاخیر بیشتری مواجه شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، کمیته بین وزارتی غنا با هدف جلوگیری از ورود افراد مبتلا به ابولا به مرزهای این کشور تشکیل شده است. دولت غنا همچنین به عنوان بخشی از این برنامه کلیه همایش‌های بین‌المللی را در این کشور به حالت تعلیق درآورده است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم