نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ابلاغ طرح شناسایی و معرفی مشاهیر دانشگاه آزاد به واحدها

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اظهار کرد: به دلیل پردامنه بودن دانشگاه آزاد در سطح کشور و امکان تاثیرگذاری بیشتر برنامه‌های فرهنگی آنها، اجرای طرح مفاخر و مشاهیر با هدف شناسایی و معرفی این افراد به دانشجویان این دانشگاه به تمامی واحدها ابلاغ شده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طه هاشمی معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در نخستین اجلاس سراسری معاونان و مدیران فرهنگی این دانشگاه که امروز با حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و دکتر میرزاده و مدیران و معاونان فرهنگی واحدها برگزار شد، با بیان اینکه تغییر در نگاه، روش و شیوه در حوزه دانشگاه آزاد بسیار اجتناب‌ناپذیر بود، اظهار کرد: با توجه به این مساله، اجرای برنامه‌های تحول‌گرا در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

وی تصریح کرد: تدوین نظام جامع بودجه‌ریزی، ساماندهی تشکیل ساختاری، ایجاد نظام پایش عملکردها با توجه به داده‌های فراوری شده و قابل اندازه‌گیری با هدف سنجش‌پذیری اقدامات فرهنگی این دانشگاه و همچنین الحاق واژه اجتماعی به معاونت فرهنگی از جمله اقداماتی بود که در این مدت انجام شد.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه با توجه به اسناد بالادستی کشور، توسعه بلندمدت در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی دنبال می‌شود، گفت: جذب حداکثر دانشگاهیان و گسترش دامنه مخاطبان برنامه‌های فرهنگی از دانشجویان به اساتید و کارکنان از دیگر اقدامات این حوزه محسوب می‌شود.

هاشمی بازنگری در برنامه پنج ساله دانشگاه و تدوین راهبردهای جدید در قالب ۸ محور و ۳۰۰ سرفصل و تصویب و ابلاغ این برنامه را از دیگر اقدامات حوزه فرهنگی دانشگاه آزاد دانست و خاطرنشان کرد: شکل‌گیری شورای راهبردی فرهنگی با حضور اساتید دانشگاه و مشاوران و ایجاد این شورا در واحدهای جامع و واحدهای استانی در آینده نزدیک بخش دیگری از فعالیت‌های فرهنگی این دانشگاه می‌باشد.

وی با تاکید ضرورت ارتقای سطح علمی مدیران فرهنگی تصریح کرد: برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های علمی برای مدیران و مسوولان فرهنگی دانشگاه از دیگر اقدامات ضروری در این حوزه بوده است.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه در گذشته امکان ارتقای سطح علمی مدیران فرهنگی دانشگاه وجود نداشت، اظهار کرد: طبق اولین بخشنامه‌ای که از سوی اینجانب به تمام واحدها ابلاغ شد، امکان ارتقای سطح علمی مدیران و مسوولان فرهنگی فراهم گردید و تاکید شد که مدیران فرهنگی از اعضای هیات علمی دانشگاه باشند.

هاشمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بودجه فرهنگی این دانشگاه اظهار کرد: سرانه فرهنگی دانشجویان دانشگاه آزاد از چهار دهم درصد به ۴ درصد افزایش یافته است.

وی درخصوص طرح‌های ماندگار فرهنگی که در دو حوزه کالبدی و معنوی اجرا می‌گردد، گفت: اجرای سه طرح اساسی سبک زندگی ایرانی – اسلامی، اخلاق حرفه‌ای و مفاخر و مشاهیر از جمله برنامه‌های فرهنگی در دست اقدام ماست.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در حوزه سبک زندگی ایرانی – اسلامی تاکنون ۱۴ همایش با موضوع بررسی زندگی پیامبر اسلام و ائمه اطهار اجرا شده است.

هاشمی با اشاره به اینکه در جهان اسلام به موضوع اخلاق حرفه‌ای چندان توجهی نشده است، افزود: یکی از برنامه‌های ما آموزش اخلاق حرفه‌ای در همه رشته‌های تخصصی می‌باشد.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه سخنانش، اجرای طرح‌های پژوهشی برای برنامه‌ریزی‌های فرهنگی این دانشگاه را بسیار ضروری دانست.

هاشمی درخصوص طرح ساخت و توسعه مساجد اظهار کرد: هم‌اکنون ۱۱۰ مسجد از زیباترین مساجد ایران در دانشگاه آزاد ساخته شده است.

وی درخصوص طرح خانه فرهنگ و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این طرح با هدف برطرف کردن دانشجویان و مردم منطقه در حوزه فرهنگی صورت می‌گیرد.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در گذشته حوزه فرهنگی این دانشگاه بسیار منزوی بود، اظهار کرد: در این مدت تلاش کردیم سطح معاونت فرهنگی را به تمام واحدهای جامع و واحدهای استانی ارتقاء دهیم.

ادامه دارد…

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم