نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

«آیین کوچه‌گردان عاشق» با کمک خیرین و دانشجویان برگزار می‌شود

دبیر جمعیت امداد دانشجویی امام علی(ع) گفت: همزمان با شب‌های قدر ماه مبارک رمضان «آیین کوچه‌گردان عاشق» برای پانزدهمین سال متوالی در ۳۰ استان کشور با کمک خیرین و دانشجویان برگزار می‌شود.

زهرا امیر در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، با بیان این مطلب که این جمعیت تلاش می‌کند تا سیره عملی حضرت علی(ع) که همان دستگیری از محرومان و یتیمان در تمام ایام زندگی است، رواج دهد، خاطرنشان کرد: دو شب از شب‌های قدر ماه مبارک رمضان کیسه‌های مایحتاج مواد غذایی یک ماهه خانواده‌های نیازمند با کمک خیران تهیه و بعد از افطار با مشارکت مردم تا زمان سحر بین افراد و خانواده‌های شناسایی شده، توزیع می‌شود.

وی افزود: از دو ماه پیش اعضای تیم شناسایی جمعیت فعال شدند و با رفتن به مناطق محروم شهر مشهد خانواده‌های نیازمند را شناسایی نمودند.

دبیر جمعیت امداد دانشجویی امام علی(ع) اظهارکرد: هزینه هر کیسه مایحتاج یک ماهه خانواده‌های محروم حدود ۱۵۰ هزار تومان است؛ با کمک کارخانه‌داران و خیران این مایحتاج که شامل برنج، روغن، گوشت، مرغ، تن‌ماهی، حبوبات، قند، شکر، خرما، سویا، چای و ماکارونی است، بین خانواده‌های مناطق محروم نوده، بازه‌شیخ، امیرآباد، همت‌آباد و کال زرکش توزیع خواهد شد.

امیر با بیان اینکه هدف جمعیت امداد دانشجویی امام علی(ع) حرکت همیشگی و کمک به محرومان و ایتام در تمام سال است، گفت: این جمعیت بر این باور است، زمانی می‌توان از پیشرفت، توسعه و رفاه اجتماعی در کشور صحبت کرد که حتی یک کودک گرسنه در کشور نباشد.

وی با اشاره به تاریخچه فعالیت این نهاد مردمی، افزود: این جمعیت در سال ۷۸ توسط دانشجویان تاسیس و اکنون پانزدهمین سالی است که این آئین با کمک خیرین و دانشجویان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

دبیر جمعیت امداد دانشجویی امام علی(ع) خاطرنشان‌کرد: خیران می‌توانند برای ارائه کمک‌های نقدی خود با تماس به شماره روابط عمومی این جمعیت ۰۹۳۹۷۷۵۹۸۳۵ پیگیری لازم را انجام دهند. همچنین می‌توانند با مراجعه به ستاد کوچه‌گردان عاشق واقع در دفتر جمعیت امام علی(ع) به نشانی، بلوار ملک‌آباد، خیابان گویا، گویا ۶ پلاک ۶۰ از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۸ بعدازظهر و یا با شماره تلفن ۶۰۲۶۰۳۹ تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم