نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آینده دانشگاه‌های استرالیا در خطر است

یک کارشناس مطرح آموزشی در استرالیا هشدار داد: دانشگاه‌های استرالیا در حال باختن عرصه رقابت با دانشگاه‌های جهان هستند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان (ایسنا)، «مایکل گالاگر»، مدیر اجرایی دانشگاه‌های تحقیقاتی گروه هشت و یک کارشناس مطرح آموزشی می‌گوید: دانشگاه‌های استرالیا اکنون به دلیل حمایت ناکافی مالی، عرصه رقابت را به دانشگاه‌های پولدار و بسیار پرتلاش بین‌المللی باخته‌اند.

وی افزود: موسسات آموزش عالی استرالیا در صورت عدم اجرای اصلاحات دولت فدرال، آینده تاریکی خواهند داشت.

«گالاگر» که به مدت بیش از ۳۰ سال به عنوان استاد دانشگاه، منصب‌دار اداری و مشاور بانک جهانی و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) فعالیت کرده و از سال ۲۰۰۷ میلادی نیز در سمت دبیرکل گروه هشت مشغول به کار است با انتقاد جدی نسبت به این وضعیت از اعضای «سنا» خواست تا به طرح دولت رای مثبت بدهند که بدین ترتیب نظام آموزش عالی استرالیا به کلی تغییر خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، تصویب این طرح به دانشگاه‌ها اجازه می‌دهد تا خودشان نسبت به وضع شهریه‌های دریافتی خود اقدام کنند. این طرح همچنین سیستم حاضر کمک‌هزینه‌های تحصیلی دولتی موسوم به (HECS) که هزینه بیشتری به دانشجویان تحمیل می‌کند را تغییر خواهد داد.

«گالاگر» تاکید کرد: در روند جدید آینده آموزش عالی، اصلاح و تعیین دوباره پرداخت شهریه‌های دانشگاهی برای دانشجویان بومی اهمیت دارد. علاوه بر این سایر مسایل نیز دوباره اصلاح خواهند شد. این موارد شامل شمار ثبت نام‌ها و میزان شهریه دریافتی از دانشجویان بین‌المللی و بومی می‌شود.

وی افزود: این اصلاحات ضمن برچیدن ناهنجاری‌های موجود از بروز رفتارهایی که از ساختارهای نامتعادل برخی طرح‌ها ناشی می‌شود جلوگیری می‌کند. «گالاگر» مدعی شد تقریبا تمام بخش‌های آموزش عالی هم اکنون خواستار تعیین دوباره شهریه‌ها برای دانشجویان بومی هستند.

بنابر اظهارات «گالاگر»، موسسات آموزش عالی استرالیا تا پیش از این و در سال ۲۰۰۵ میلادی در جمع ۱۰۰ تا ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار داشتند که در رده بندی‌های سال ۲۰۱۱ میلادی حتی از جمع ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان خارج شدند و دانشگاه‌های آسیایی جای آنها را گرفتند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم