www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آموزش پزشکی، پشتیبان دو فاز بهداشت و درمان در طرح تحول سلامت

دکتر ضیائی گفت: نیروی انسانی مورد نیاز طرح تحول سلامت، از حوزه آموزش تامین می شود و بخش آموزش پزشکی در واقع پشتیبان دو فاز بهداشت و درمان در این طرح است.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، معاون آموزشی وزارت بهداشت در دومین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی در دولت یازدهم که با حضور روسای دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی سراسر کشور برگزار شد، با اشاره به این که نقش این شورا و تصمیماتش در آموزش پزشکی، امور دانشجویان و در نهایت آینده نظام سلامت بسیار مهم است، گفت: آموزش در حوزه بهداشت و درمان تنیده شده است و دانشجویان علوم پزشکی به عنوان بازوهای محیطی وزارت بهداشت عمل می کنند. دانشگاه ها نیز نهاد تولید، مدیریت و بکارگیری دانش هستند. ضمن این که تربیت نیروی انسانی را نیز به عهده دارند.

دکتر سید امیر محسن ضیائی با بیان این که تمام بخش های وزارت بهداشت با طرح تحول نظام سلامت گره خورده اند، خاطرنشان کرد: آموزش نیز نمی تواند از این طرح جدا باشد. ضمن این که بسیاری از برنامه های در حال اجرا در حوزه آموزش، به اجرای هرچه بهتر این طرح کمک می کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وی با اشاره به این که بخش آموزش پزشکی در واقع پشتیبان دو فاز درمان و بهداشت در طرح تحول سلامت است، توضیح داد: نیروی انسانی مورد نیاز طرح تحول سلامت، از حوزه آموزش تامین می شود. در این راستا یکی از اهداف حوزه آموزش این است که تجهیزات با تکنولوژی بالا را برای بیمارستان های آموزشی تامین کند. ضمن این که اصلاح کیفیت هتلینگ بیمارستان های آموزشی نیز از اهداف دیگر است.

به گفته معاون آموزشی وزارت بهداشت در مورد تمام وقتی جغرافیایی اعضای هیات علمی، با توجه به قانون اصلاح تعرفه ها باید بتوانیم آنها را به طور تمام وقت پشتیبانی کنیم.

دکتر ضیائی در پایان در خصوص توسعه فیزیکی و جغرافیایی فضاهای آموزش پزشکی نیز خاطرنشان کرد: این روند یک راهبرد و برنامه دارد و قبل از این که بخواهیم توسعه فیزیکی مراکز آموزش پزشکی را گسترش دهیم، باید به افزایش کیفیت نهادهای موجود بپردازیم و به منابع حوزه آموزش نیز توجه داشته باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم