نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است

رئیس دانشکده حاج حشمت شهبازی نهاوند گفت: دانشجویان دانشگاه ها باید با مهارت های مختلف زندگی برای مواجهه با مسائل و مشکلات گوناگون و پیشگیری از آسیب های اجتماعی آشنا شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه همدان، “مهرداد هوشمند” در جلسه هم اندیشی با دانشجویان دانشکده اظهار کرد: آموزش مهارت های کاربردی و علمی به دانشجویان برای مقابله با مسائل و مشکلات گوناگون جامعه و زندگی روزمره دارای اهمیت اساسی است و برنامه ریزی و توجه اصولی به این آموزش ها و مهارت ها در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و مدارس یک ضرورت اساسی است.

وی تصریح کرد: ما در عصری زندگی می کنیم که تکنولوژی و فناوری های جدید صنعتی و ارتباطی به سرعت در حال تغییر، تحول و دگرگونی است و به واسطه آن تغییرات سریع و شگرفی در شیوه زندگی و اراده جامعه رخ داده است.

هوشمند تصریح کرد: دانشجویان نیاز دارند برای حل مسائل و مشکلات احتمالی و سازگاری و انطباق خود با این شرایط و تحولات و کاهش آسیب های اجتماعی با مهارت های زندگی آشنا شوند تا از یک زندگی سالم و متعادل برخوردار شوند.

وی در زمینه هدف از برگزاری دوره های آموزش مهارت های زندگی برای دانشجویان گفت: آشنایی دانشجویان با مهارت های علمی و کاربردی در زندگی موجب ارتقای سطح بهداشت روانی و اجتماعی آنها می شود و می تواند به‌ سلامت روانی و اجتماعی آنها کمک کند و توانایی های ارتباطی دانشجویان را برای مواجهه با مشکلات زندگی روزمره و حل آنها تقویت کند و میزان سازگاری و انطباق آنها را با تغییرات و تحولات سریع اجتماعی و صنعتی افزایش دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز
پیام تسلیت نیلی احمد آبادی به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم