نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آموزش‌ها در دانشگاه علمی‌کاربردی زنجان بر اساس نیاز بازار کار است

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان تصریح کرد: آموزش‎ها در این دانشگاه براساس نیاز بازار کار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، “محمد فتحی” در نشست خبری، گفت: امروزه به برکت انقلاب اسلامی، نظام آموزش عالی به صورت کمی و کیفی به خوبی توسعه یافته است و همه داوطلبان در جای‌جای کشور به راحتی می‎توانند وارد دانشگاه‎ها شوند، لذا توسعه کیفیت آموزشی در دستور کار است و ماموریت اصلی دانشگاه علمی‌کاربردی توجه به آموزش مهارتی است.

وی افزود: ماموریت دانشگاه علمی‌کاربردی، اتصال دانش به مهارت و مهارت به اشتغال است، لذا این دانشگاه توسعه کمی و کیفی خود را بر اساس تقاضای شرکت‏های صنعتی و دستگاه‏ها قرار داده است تا آموزش‏ها در کنار محیط کار باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: شعار این دانشگاه در سال‌جاری، استاندارد آموزشی، تضمین کیفیت و کارآفرینی است که در اقدامات امسال این دانشگاه بسیار مورد توجه بوده است. دانشگاه علمی‌کاربردی در سطح کشور ۷۵۰ هزار دانشجو با بیش هزار مرکز دارد که ۷۰ موسسه، صنایع مختلف و دستگاه‏های ارتباطی در ارتباط است.

وی اظهار کرد: مهم‏ترین وظیفه آموزش عالی، توجه و پاسخ‌گویی به نیاز جامعه و اشتغال دانش‎آموختگان خود است، لذا آموزش‎ها باید متناسب با نیاز جامعه باشد و بین آموزش، بازار کار و جذب فارغ‎التحصیلان تناسب برقرار شود که در غیر این صورت سبب سرخوردگی دانشجویان می‌شود.

فتحی تصریح کرد: در دانشگاه علمی‌کاربردی جذب دانشجو بر اساس نیاز جامعه است. در استان زنجان ۱۷ مرکز علمی‌کاربردی با ۱۱ هزار نفر دانشجوی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی‌ارشد فعال هستند. دانشجویان دانشگاه علمی‌کاربردی استان زنجان در ۱۳۲ کدرشته که ۷۳ کد رشته کاردانی و ۵۹ کد رشته کارشناسی هستند که دلیل زیاد بودن کد رشته‎های کاردانی، توجه به نیروی انسانی و تکنسین در بازار کار است.

وی یادآور شد: رشته‏‌های دانشگاه علمی‌کاربردی در چهار خوشه صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی، فرهنگ و هنر و کشاورزی قرار دارند که صنعت ۳۹ درصد رشته‎ها، مدیریت و خدمات اجتماعی ۴۰ درصد، فرهنگ و هنر ۱۴ درصد و کشاورزی ۸ درصد رشته‎ها را شامل می‌شود. همچنین ۵۵ درصد رشته‎ها در مقطع کاردانی و ۴۵ درصد رشته‌‏ها در مقطع کارشناسی هستند. ۳۰ درصد دانشجویان این دانشگاه دختران و ۷۰ درصد پسران هستند که دلیل آن فنی و مهارت‌محور بودن رشته‏‌های دانشگاه است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم