نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آمار تکان‌دهنده شیوع ایدز در میان دانشجویان زیمبابوه

آمار تکان‌دهنده از شیوع گسترده ویروس HIV در دانشگاه‌های زیمبابوه حکایت می‌کند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آمار تکان‌دهنده از شیوع ایدز در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی زیمبابوه، شورای ملی ایدز (NAC) در این کشور را بر آن داشت تا برنامه‌های آموزشی مقابله با این بیماری عفونی را در موسسات آموزش عالی این کشور راه‌اندازی و با گسترش نگران‌کننده این بیماری در دانشگاه‌ها مقابله کند.

«بیوتی نیاموانزا»، دیده‌بان جوانان شورای ملی ایدز زیمبابوه می‌گوید: این روند بسیار نگران‌کننده است و آموزش افراد در معرض خطر با این هدف انجام می‌شود که دانشجویان به ویژه دانشجویان سال اولی راهنمایی می‌شوند و درباره این بیماری اطلاعات کافی کسب می‌کنند.

«سیمباراش مویو»، ناظر هیات همبستگی دانشجویان معتقد است که شرایط سخت اقتصادی دانشجویان را به سمت رفتارهای جنسی پرخطر سوق داده است. با ادامه بحران اقتصادی در سال گذشته میلادی (۲۰۱۳) حدود ۱۰ هزار نفر شغل خود را از دست دادند و ۷۵ کمپانی نیز تعطیل شدند.

مویو تمام این مشکلات را به دولت ربط می‌دهد و می‌گوید: عاملی که دانشجویان را مجبور می‌کند برای فایق آمدن بر این مشکلات دست به هر کاری بزنند شرایط سخت اقتصادی است. دانشجویان توسط دولت هیچ حمایت نمی‌شوند. آنها تا پیش از این عادت کرده‌اند که از کمک‌های دولتی نظیر کمک هزینه‌های تحصیلی و وام‌های آموزشی بهره‌مند شوند اما این مزایا نیز وجود خارجی ندارند. در نهایت آنها مجبورند برای تأمین شهریه‌های تحصیلی، هزینه‌های خوراک، اسکان و رفت و آمد دست به هرکاری بزنند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، مناقشات سیاسی با کشورهای غربی بر سر مساله حقوق بشر و تحریم‌ها سبب شده تا زیمبابوه به طور مداوم با کسری بودجه روبه‌رو شود. این مساله باعث شده تا این کشور برخی هزینه‌های خود را به شدت کاهش دهد که در این بین آموزش عالی یکی از قربانیان اصلی محسوب می‌شود.

دانشجویان جدید در این کشور که هیچ تجربه‌ای برای روبه‌رو شدن با آزادی‌های جدید و رفتارهای پرخطر متعاقب آن ندارند، آنها را در برابر آلودگی به ایدز آسیب‌پذیر می‌کند. بنابر آمارهای بهداشتی زیمبابوه در سال ۲۰۱۱ – ۲۰۱۰ میلادی میزان شیوع ایدز در افراد ۱۵ تا ۲۴ ساله این کشور ۱۰ درصد بوده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم