نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آمادگی دانشگاه بیرجند برای همکاری با دانشگاه‌های سوئیس

مدیر همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه بیرجند گفت: دانشگاه بیرجند آماده همکاری با دانشگاه‌های سوئیس را دارد و چنانچه تمایلی وجود دارد از طریق مجاری قانونی انجام گیرد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایران (ایسنا) – منطقه خراسان جنوبی،
فتحی نسقی دیدار با سفیر سوئیس گفت: یکی از فعالیت‌های اصلی همکاری‌های بین‌الملل، کمک به اخذ ویزا اساتید و دانشجویان و شرکت آن‌ها در فرصت‌های مطالعاتی بین‌المللی است.

وی با اشاره به اینکه در طول سه سال گذشته ۳۸ نفر هیئت علمی در کنفرانس‌های بین‌المللی شرکت کردند، افزود: از این کنفرانس‌ها ۲۱ مورد در قاره آسیا و۱۶ مورد در قاره اروپا و یک مورد آن در قاره آمریکا بود.

فتحی نسقی حاصل این کنفرانس‌ها را چاپ ۴۹۴ مقاله دانست و تصریح کرد: محور دوم همکارهای بین‌المللی دانشگاه بیرجند برقراری ارتباط با دانشگاه‌های سراسر دنیا است.

مدیر همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه بیرجند با اشاره به تفاهم‌نامه‌هایی که دانشگاه بیرجند با سایر دانشگاه‌ها منعقد کرده، گفت: دانشگاه برکلین انگلستان، عثمانیه هندوستان، تایوان، یوسان کره جنوبی و آکادمی علوم چین از جمله این تفاهم‌نامه‌ها است.

جولیوهاز، سفیر سوئیس نیز در این جلسه ضمن ابراز خوشایندی از این که در جمع اساتید و مسولین دانشگاه بیرجند است، افزود: اخیرا دولت سوئیس تصمیم گرفته که ارتباط با سایر دانشگاه‌های جهان را خود دانشگاه‌ها انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۵ تا ۷ برنامه بین ایران و سوئیس بسته شده، ادامه داد: یک پروژه محیط زیستی بین این دو کشور در حال انجام است.

سفیر سوئیس ضمن بیان اینکه پروژه دانشگاه صنعتی شریف با سوئیس به دلیل تحریم‌ها متوقف شده، گفت: کسانی که اهل علم هستند هیچ نظر سیاسی را دنبال نمی‌کنند و دانش هیچ مرزی نمی‌شناسد.

جولیوهاز دانشجویان ایران را دانشجویان اول دنیا دانست و تصریح کرد: در سال ۶۰۰۰ ویزا صادر می‌شود که ۵۰۰ مورد آن به منظور کارهای علمی است.

وی افزود: محدودیتی برای همکاری دو طرف وجود ندارد اما باید قوانین مربوط به رعایت وقت یعنی در مدت ۱۵ تا ۲۰ روز انجام شود.

جولیوهاز ضمن بیان اینکه اهمیت دادن مردم ایران به تحصیل در سطح دنیا نمونه است، گفت: شما می‌توانید بهترین سفیران ایران باشید.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم