نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آمادگی برای ارتباط بیشتر با دانشگاهیان

معاون اجرایی شورای شهر با اعلام آمادگی برای ارتباط بیشتر با دانشگاهیان گفت: پیوند شورا و دانشگاه می‌تواند از تصمیم‌های اشتباه جلوگیری کند و اثرگذاری تصمیمات را افزایش دهد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شجاع‌پوریان با سخنرانی در اولین همایش دانشجویی تجلیل از برترین‌های مسئولیت‌های اجتماعی گفت: خاستگاه دانشگاه و شورای شهر، خاستگاه مشترکی است. شهری که دانشگاه نداشته باشد از مدنیت و توسعه‌یافتگی باز می‌ماند و شهری که شورا نداشته باشد به جای آنکه مدیریت جمعی و خرد جمعی حاکم باشد به سمت مدیریت فردی حرکت می‌کند.

معاون اجرایی شورای شهر با تاکید بر اینکه دانشگاه و شورا باید در تعامل دوسویه با یکدیگر باشند، گفت: در شهر تهران به عنوان یک کلانشهر تصمیم‌های مهم و اثرگذاری گرفته می‌شود که اگر این تصمیمات براساس آرای علمی و تخصصی دانشگاهیان باشد اثرگذاری آن چندین برابر خواهد شد.

شجاع پوریان با تاکید بر اینکه در این دوره از شورای شهر کرسی‌ای برای دانشگاهیان نیز درنظر گرفته شده است، گفت:‌ هر هفته یک نفر از اساتید برجسته حوزه‌های مختلف دعوت می‌شوند تا شورای شهر از اطلاعات و تخصص آنها در حوزه مدیریت شهری و تخصص‌های دیگر استفاده کند.

وی با بیان اینکه شش کمیسیون تخصصی شورای شهر متناظر با نیازهای شهر تهران مشخص شده است، گفت: این کمیسیون‌ها در راستای دغدغه‌های مقام معظم رهبری برای رفع مشکلات کلان‌شهر تهران تشکیل شده و این آمادگی را دارند تا از دانشگاهیان تخصص لازم را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه برای برگزاری جلسات تخصصی با دانشگاهیان آمادگی کامل داریم، گفت: اکنون در موقعیتی هستیم که تصمیمات مهمی اتخاذ و با یک تصمیم میلیاردها تومان جابجا می‌شود و یک تصمیم غلط می‌تواند به میلیاردها تومان اعتبار آسیب بزند. قطعا همفکری با دانشگاهیان این خطاها را کاهش می‌دهد. شورای شهر تهران آمادگی کامل دارد تا در دانشگاه با دانشگاهیان جلسات اختصاصی داشته باشد تا با مسائل آنها آشنایی بیشتری پیدا کند.

به گزارش ایسنا اولین همایش دانشجویی تجلیل از برترین های حوزه مسئولیت‌های اجتماعی با حضور مسجدجامعی رییس شورای شهر تهران، سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی وزارت علوم، مناف هاشمی معاون وزیر ورزش و جوانان، شجاع پوریان معاون اجرایی شورای شهر تهران، حافظی رییس کمیسیون سلامت و خدمات اجتماعی شورای شهر، رحمان‌دوست نماینده مجلس شورای اسلامی و هنرمندانی همچون افسانه بایگان در تالار ابن‌سینای دانشگاه تهران برگزار شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم